Miercuri, 16 august, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului în cele cinci serii ale Ligii 3, sezonul 2017-2018.

Ca urmare a retragerii de ultim moment a CS Unirea Jucu și CS FC Zalău, seriile au fost reconfigurate înaintea țintarului, prin decizia Comitetului de Urgență, astfel:

SERIA I  vezi programul turului
ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
ACS Sănătatea Darabani (BT)
CSM Focşani 2007 (VN)
ACS Suporter Club Oțelul Galaţi (GL)
CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
AFC Hărman (BV)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
CS Aerostar Bacău (BC)
CS Avântul Valea Mărului (GL)
CSM Roman (NT)
CS Sporting Lieşti (GL)
ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)
AFC Metalosport Galaţi (GL)
AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
CSM Paşcani (IS)

SERIA a II-a  vezi programul turului
AFC Metalul Buzău (BZ)
ASSCS Farul Constanţa (CT)
ACS Victoria Traian (BR)
AFC Progresul 1944 Spartac (B)
AS FC Agricola Borcea (CL)
SC FC Voluntari 2 (IF)
FC Viitorul 2 (CT)
AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
SC FCSB 2 (B)
ACSM Olteniţa (CL)
AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)
ACS Înainte Modelu (CL)
CSA Axiopolis Cernavodă (CT)
ACS Sportul Chiscani (BR)

SERIA a III-a  vezi programul turului
AFC Voinţa Saelele (TR)
ACS Petrolul 52 (PH)
AS FC Milcov (OT)
ACS Viitorul Domneşti (IF)
CS Atletic Bradu (AG)
CS Tunari (IF)
AFCM Alexandria (TR)
CSM Flacăra Moreni (DB)
CS Concordia Chiajna 2 (IF)
SC Popeşti-Leordeni (IF)
CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
CS Mioveni 2 (AG)
AFC Astra 2 (PH)
AS FC Aninoasa (DB)
ACS Urban Titu (DB)

SERIA a IV-a  vezi programul turului
CS Şoimii Lipova (AR)
CS Internaţional Băleşti (GJ)
ACS Ghiroda (TM)
CSM Şcolar Reşiţa (CS)
CSM Lugoj (TM)
CS Naţional Sebiş (AR)
CNS Cetate Deva (HD)
CS U Craiova 2 (DJ)
CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
ACSO Filiaşi (DJ)
CS Millenium Giarmata (TM)
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
ACS Şirineasa (VL)
AFC Hermannstadt 2 (SB)
Centrul Naţional de Pregătire Timişoara (TM)

SERIA a V-a  vezi programul turului
AS FC Universitatea Cluj (CJ)
AFC Unirea Tăşnad (SM)
FC Avrig (SB)
ACS Viitorul Ghimbav (BV)
AFC Metalurgistul Cugir 1939 (AB)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ)
ACS Fotbal Comuna Recea (MM)
ACS Industria Galda (AB)
CSM Avântul Reghin (MS)
ACS Performanţa Ighiu (AB)
CS Gaz Metan Mediaş 2 (SB)
FC Unirea Dej (CJ)
CS Iernut (MS)
FC Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CFR 1907 Cluj SA 2 (CJ)

SHARE: