Sâmbătă 24 iunie sunt programate cele 21 de meciuri retur din cadrul barajului de promovare în ediţia viitoare a eşalonului al treilea. Câştigătoarele barajului vor obţine dreptul de a participa în sezonul 2017-2018 al Ligii 3.

Meciurile din cadrul returului barajului se vor desfăşura după următorul program:

24.06.2017, ora 17:30

Voinţa Saelele (TR) - CS Strehaia (MH) (în tur, 4-2), stadion Voinţa (Saelele)
ASSCS Farul Constanţa (CT) - Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) (7-2), stadion Farul (Constanţa)
FC Lăpuşul Târgu Lăpuş (MM) - ACSF Alb-Negru al Studenţilor Clujeni (CJ) (0-8),
stadion Lăpuşul (Târgu Lăpuş)
CS Şoimii Lipova (AR) - CS Diosig-Bihardiószeg (BH) (6-1), stadion Josef Scheirich (Zăbrani)
ACS Unirea Bascov (AG) - FC Avrig (SB) (0-1),
stadion Bradu (Bradu)
CS Voinţa 2010 Crevedia (IF) - AFC Progresul 1944 Spartac (B) (3-0),
stadion Comunal (Crevedia)
AS Viitorul Ghimbav 2014 (BV) - ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) (2-0)
, stadion Ghimbav (Ghimbav)
AFC Metalul Buzău (BZ) - CS Amara (IL) (4-0),
stadion "Cornel Negoescu" (Buzău)
FC Agricola Borcea (CL) - ACSM Dunărea Giurgiu (GR) (2-2),
stadion Comunal (Borcea)
AS KSE Târgu Secuiesc (CV) - ACS ŞF Promureşul Topliţa (HR) (3-0),
stadion Dr. Sinkovits (Târgu Secuiesc)
ACS Tractorul Cetate (DJ) - CS Internaţional Băleşti (GJ) (1-2),
stadion Tractorul (Cetate)
AS Milcov (OT) - CS Viitorul Dăeşti (VL) (0-0),
stadion 1 Mai - sintetic (Slatina)
AS FC Dumbrava Gîlgău Almaşului (SJ) - AS Unirea 08 Tăşnad (SM) (1-2),
stadion Dumbrava (Gîlgău Almaşului)
CSM Bucovina Rădăuţi (SV) - ACS Dumitra (BN) (0-0),
stadion Municipal (Rădăuţi)
AS Viitorul Curiţa (BC) - ACS Sănătatea Darabani (BT) (0-1),
stadion CSM (Oneşti)
CSM Focşani 2007 (VN) - Teiul Poiana Teiului (NT) (2-1),
stadion Milcovul (Focşani)
ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) - ACF Viitorul Caransebeş (CS) (2-1),
stadion Arini (Sebeş)
ACS Ghiroda (TM) - CS Inter Petrila (HD) (2-1),
stadion "Emilian Pavel" (Ghiroda)

ARBITRI CARE AU FOST DELEGAŢI
LA MECIURILE DIN RETURUL BARAJULUI

24.06.2017, ora 19:45

ACS Petrolul 52 Ploieşti (PH) - AS Dentaş Tărtăşeşti (DB) (3-0), stadion "Ilie Oană" (Ploieşti)

24.06.2017, ora 20:00

FC 2007 Gîrceni (VS) - CS Victoria Traian (BR) (0-4), stadion Municipal (Vaslui)
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi (GL) - AS Unirea Mirceşti (IS) (0-1), stadion Oţelul (Galaţi)

Regulamentul de desfăşurare al barajului este disponibil în format electronic pe site-ul FRF.ro, la secţiunea Statut şi Regulamente: Regulament final baraj Liga 3, campionatul editiei 2017 - 2018

SHARE: