Sâmbătă, 17 iunie, au fost programate meciurile tur din cadrul barajului pentru promovarea în Liga 3, ediţia 2017-2018. Partidele retur se vor disputa pe 24 iunie, majoritatea urmând a începe de la ora 17:30. Trei dintre meciurile retur se vor disputa cu începere de la ora 20:00, la solicitatea cluburilor gazdă şi cu acordul cluburilor oaspete, în speţă partidele ACS Petrolul 52 - Dentaş, SC Oţelul - Unirea Mirceşti şi FC 2007 Gîrceni - Victoria Traian

Iată rezultatele şi marcatorii din manşa tur:

CS Strehaia (MH) - AFC Voinţa Saelele (TR)  2-4 (1-1)
Claudiu Topală (43), Costel Pontu (70) / Cosmin Turcin (12), Andrei Roman (65, 76), Daniel Sindie (66)

ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) - ASSCS Farul Constanţa (CT) 2-7 (1-4)
Radu Tomescu (6), Emil Nanu (51) / Alexandru Grigoraş (2, 4, 67), Dorel Zaharia (22, 88), Ionuţ Florea (37), Ionuţ Măgureanu (84)

AS Dentas Tărtăşeşti (DB) - ACS Petrolul 52 Ploieşti (PH) 0-3 (0-0)
Claudiu Tudor (47), Jean Prunescu (69), Nini Popescu (86)

ACSF Alb-Negru al Studenţilor Clujeni Cluj-Napoca (CJ) - FC Lăpuşul Târgu Lăpuş (MM) 8-0 (5-0)
Brian Lemac (11, 37), Darius Hîmpea (34), Dorin Goga (44, 45, 85, 90+4), Rareş Takacs (77)

CS Diosig-Bihardiószeg (BH) - CS Şoimii Lipova (AR) 1-6 (1-4)
Sebastian Zadori (13) / Ioan Pascu (16), Kevin Trabalka (21, 38, 45, 59, 68)

FC Avrig (SB) - ACS Unirea Bascov (AG) 1-0 (0-0)
Daniel Iancu (74)

AFC Progresul 1944 Spartac (B) - CS Voinţa 2010 Crevedia (IF) 0-3
Meciul nu s-a disputat, rezultatul fiind omologat prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 20.06.2017

ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) - AS Viitorul Ghimbav 2014 (BV) 0-2 (0-0)
Dragoş Dumitraş (57), Mihăiţă Apetrei (90)

CS Amara (IL) - AFC Metalul Buzău (BZ) 0-4 (0-2)
Alin Iacob (37), Valentin Lungoci (40, 68), Dan Păun (86)

ACSM Dunărea Giurgiu (GR) - FC Agricola Borcea (CL) 2-2 (2-1)
Antonio Matache (34 - pen.), Alexandru Jelescu (43) / Ilie Gaţă (11), Petrică Ungureanu (56)

ACS Şcoala de Fotbal Promureşul Topliţa (HR) - AS KSE Târgu Secuiesc (CV) 0-3 (0-0)
Robert Kurtuly (76), Alin Babei (85, 90)

CS Internaţional Băleşti (GJ) - ACS Tractorul Cetate (DJ) 2-1 (0-0)
Nicolae Iovan (65), Horia Sitoianu (68) / Dorel Stoica (90+2 - pen.)

CS Viitorul Dăeşti (VL) - AS Milcov (OT) 0-0

AS Unirea 08 Tăşnad (SM) - AS FC Dumbrava Gîlgău Almaşului (SJ) 2-1 (0-0)
Imre Nagy (51, 76) / Răzvan Sabou (56)

ACS Dumitra (BN) - CSM Bucovina Rădăuţi (SV) 0-0

ACS Sănătatea Darabani (BT) - AS Viitorul Curiţa (BC) 1-0 (1-0)
Ştefan Irimia (3 - aut.)

CS Victoria Traian (BR) - FC 2007 Gârceni (VS) 4-0 (2-0)
Marius Barbu (5, 39, 75), Cristian Ciocan (87)

AS Unirea Mirceşti (IS) - ACS Suporter Club Oţelul Galaţi (GL) 1-0 (1-0)
Dragoş Dragotă (35)

Teiul Poiana Teiului (NT) - CSM Focşani 2007 (VN) 1-2 (0-1)
Ciprian Severin (76) / Cosmin Pasăre (29), Remus Popa (83)

ACF Viitorul Caransebeş (CS) - ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) 1-2 (0-0)
Dan Şandru (68) / Cristian Bălaş (71), Paul Muntean (80)

CS Inter Petrila (HD) - ACS Ghiroda (TM) 1-2 (0-1)
Cosmin Mancaş (90+3 - aut.) / Alexandru Baranyi (42), Emanuel Pătraşcu (53) 

SHARE: