Sâmbătă s-au disputat meciurile manşei tur a barajului pentru promovarea în Liga 3. În condiţiile în care CSC Hidişelu de Sus şi-a anunţat retragerea, gruparea sătmăreană Recolta Dorolţ a devenit prima echipă care a obţinut dreptul de a participa la ediţia următoare a Ligii 3.

Iată rezultatele celorlalte 20 de meciuri disputate sâmbătă:

Sportul Chișcani (BR) – Șoimii Topolog (TL) 2-2 (1-2)
Valentin Durbacă (26, 61 - pen.) / Iancu Nane (6), Ionuţ Lupu (37)

Venus Independența (CL) – Axiopolis Sport Cernavodă (CT) 4-3 (3-0)
Cristian Chiriţă (13), Gheorghe Badea (23, 41), George Manofu (61) / Nicolae Moise (47, 90+2), Daniel Dogaru (60)

Arsenal Malu (GR) – AS FC Progresul București (B) 2-0 (0-0)
Antonio Matache (58), Alexandru Jelescu (83)

ACS Voința 2010 Crevedia (IF) – CSM Flacăra Moreni (DB) 2-2 (1-1)
Adrian Pîrvu (14 - autogol), Adrian Nedelea (90+4) / Vlad Cîrnaru (31), Eduard Guţă (50)

Euromania Dumbrăveni (VN) – CS Păulești (PH) 1-3 (0-1)
Viorel Mihăilă (86) / Decebal Nae (6 - pen.), Constantin Pantilimonescu (69), Andrei Ciobanu (83)

Petrolul Berca (BZ) – Nemere Ghelința (CV) 4-2 (2-1)
Gabriel Mihăescu (14, 70), Valentin Lungoci (25, 56) / Ionuţ Vişan (8 - autogol), Andrei Croitoru (67 - autogol)

Școala De Fotbal Pajura Huși (VS) – Avântul Valea Mărului (GL) 1-4 (1-0)
Vlad Lazăr (41) / Viorel Bălan (54 - pen.), Ionuţ Cristian (71), Adrian Anastasie (74), Vlăduţ Antofe (90)

Siretul Lespezi (IS) – Gauss Răcăciuni (BC) 2-1 (1-1)
Marian Acatrinei (2), Vasilică Cârjă (81) / Ramon Gheorghe (3)

Voința Ion Creangă (NT) – Luceafărul Mihai Eminescu (BT) 0-1 (0-1)
Vlăduţ Dolhescu (14)

ACS FC Bistrița (BN) – ACS Șomuz Fălticeni (SV) 0-0

Viitorul Ulmeni (MM) – Unirea Mirșid (SJ) 1-0 (0-0)
Răzvan Ardelean (50)

Mureșul Vințu de Jos (AB) – ACS Mureșul Luduș (MS) 1-0 (1-0)
Sebastian Culda (33)

Gloria Lunca Teuz Cermei (AR) – Viitorul Feleacu (CJ) 1-0 (0-0)
Adrian Şuşlak (65)

Ripensia Timișoara (TM) – Hercules Lupeni (HD) 4-0 (3-0) (foto)
Ndiaye Mediop (12, 42, 70), Florin Nanu (40 - pen.)

Pandurii Cerneți (MH) – CSM Școlar Reșița (CS) 1-6 (1-4)
Dumitru Petcu (7) / George Beloescu (14, 22), Flavius Costescu (23), Alin Liuba (38, 51), Casian Doană (65)

CS Șirineasa (VL) – Tractorul Cetate (DJ) 4-1 (2-0)
Grigore Ceapă (15, 29), Octavian Marinescu (57), Marinel Ciocotoiu (83) / Dorel Stoica (82 - pen.)

FC Hermannstadt Sibiu (SB) – Gilortul Tg. Cărbunești (GJ) 1-0 (1-0)
Alexandru Străulea (36)

Recolta Stoicănești (OT) – FC Argeș Pitești 1953 (AG) 1-1 (1-1)
Marius Cârstea (10) / Iulian Tameş (14)

Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – Olimpic Cetate Râșnov (BV) 3-1 (1-1)
Istvan Baro (41), Barna Vekas (54), Zsolt Lazar (67) / Nicolae Mariean (27)

FCM Alexandria (TR) – Andriaș Andrășești (IL) 3-1 (1-1)
Cosmin Căpăţână (7, 49), Cristian Pîrjolea (90+2) / Valentin Andrei (39)

SHARE: