Sâmbătă, 23 iunie, în cadrul barajului pentru promovarea în ediţia 2018-2019 a Ligii 3, s-au disputat zece meciuri contând pentru manşa retur şi alte şapte meciuri contând pentru manşa tur. Pentru aceste ultime şapte meciuri, returul va avea loc sâmbătă 30 iunie, cu începere de la ora 17:30,

Iată şi rezultatele înregistrate în weekend, echipele promovate fiind trecute cu roşu, cu menţiunea că rezultatele pot suferi schimbări în urma deciziilor Comisiei de Disciplină şi Etică, în conformitate cu regulamentele în vigoare:

MECIURI RETUR

Regiunea 1

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (Neamţ) - AS Victoria Leţcani (Iaşi) - nu se dispută
Victoria Leţcani nu a îndeplinit condiţiile de participare la baraj, în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 14 iunie 2018.

Regiunea 2

CS Unirea Mirşid (Sălaj) - ACS Sticla Arieşul Turda (Cluj)    2-4 (1-3), în tur 0-6
Ciprian Pavel (24), Raul Iliese (57) / Ştefan Silaghi (12), Marius Ionescu (16, 31), Valentin Marcu (89 - pen.)

AS Energia Negreşti Oaş (Satu Mare) - ACS Unu Fotbal Gloria (Bistriţa-Năsăud) - nu se dispută
Energia Negreşti Oaş nu a îndeplinit condiţiile de participare la baraj, în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 14 iunie 2018.

Regiunea 3

ACS Nemere Ghelinţa (Covasna) - ACS SR Municipal Braşov (Braşov)    0-2 (0-1), în tur 0-1

Horia Popa (16), Alin Damian (58 - pen.)
 
ACS Păltiniş Răşinari (Sibiu) - ACS MSE Târgu Mureş (Mureş)    3-1 (2-0), în tur 0-2
Cosmin Coţofan (24), Bogdan Frăţilă (42), Bogdan Chirilă (85) / Emilian German (75)

Regiunea 4

AFC Voinţa Lupac (Caraş-Severin) - CS Hunedoara (Hunedoara)    1-2 (0-1), în tur 1-0
Christian Popa (89) / Iulian Tecsi (23, 64)

ACS Viitorul Şimian (Mehedinţi) - ACS Dumbrăviţa (Timiş)    0-6 (0-2), în tur 0-5
Florin Nanu (8 - pen.), Dacian Bîrză (29), Laurenţiu Telescu (72 - pen.), Deian Pecarov (78), Răzvan Rus (84), Ovidiu Oancia (90)

Regiunea 5

CS Rapid Buzescu (Teleorman) - ACS Flacăra Horezu (Vâlcea)    0-1 (0-0), în tur 0-8

Adrian Popa (56)

ACS Vediţa Coloneşti (Olt) - ACS Unirea Bascov (Argeş)    0-1 (0-1), în tur 1-2
Roberto Taudor (38)

U Craiova 1948 (Dolj) - AS Gloria 2015 Corneşti (Dâmboviţa) - nu se dispută
Gloria 2015 Corneşti nu a îndeplinit condiţiile de participare la baraj, în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 14 iunie 2018.

Regiunea 6

CSO Bragadiru (Ilfov) (foto) - Abatorul Slobozia (Ialomiţa)    4-2 (2-1), în tur 1-1
Armando Paraschiv (6), Daniel Fagu (30), Ionuţ Moise (77 - pen.), Cristi Păun (85) / Eduard Iftinca (41), Ştefan Matache (90+5 - pen.)

Fotbal Club R Bucureşti (Bucureşti) - AFC Singureni (Giurgiu)    10-1 (4-0), în tur 7-0
Daniel Niculae (9, 66, 84), Marian Vlada (12, 47), Petre Goge (23), Doru Bratu (45 - pen.), Andrei Dovleac (52), Vasile Maftei (74), Alexandru Burlacu (79) / Vladimir Păun (82)

Regiunea 7

CS Medgidia (Constanţa) - CSL Sportul Ciorăşti (Vrancea)    3-0 (2-0), în tur 2-2
Răzvan Babu (18), David Gheorghe (21), George Ştefan (81)

MECIURI TUR

Regiunea 1

AFC Viitorul Albeşti (Botoşani) - ACS Gauss Bacău (Bacău)    0-1 (0-0)
Ionuţ Furtună (63)

ACS Şomuz Fălticeni (Suceava) - CS Flacăra Muntenii de Sus (Vaslui)    5-0 (2-0)
Eduard Bandi (9), George Neagoe (23 - pen.), Eduard Julei (50), Nicuşor Kuruc (69), Lucian Luchian (75)

Regiunea 2

CS Minaur Baia Mare (Maramureş) - CSC Sânmartin (Bihor) 0-0

Regiunea 3

CS Ocna Mureş  (Alba) - Unirea Cristuru Secuiesc (Harghita) - nu se dispută
Unirea Cristuru Secuiesc nu a îndeplinit condiţiile de participare la baraj, în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 14 iunie 2018.

Regiunea 4

CS Crişul Chişineu Criş (Arad) - CS Petrolul Bustuchin (Gorj)    4-0 (2-0)
Nicu Modan (10, 18, 55), Alin Pavel (62)

Regiunea 6

CS Venus Independenţa (Călăraşi) - CS Blejoi (Prahova)    5-1 (1-1)
Csaba Borbely (32), Mircea Ştefan (55 - pen., 59, 69), Ciprian Stoica (90+2) / Adrian Vintilă (18)

Regiunea 7

ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (Tulcea) - SCM Gloria Buzău (Buzău) 0-3 (0-2)
Andrei Cîmpeanu (5, 27), Gabriel Bobe (67 - pen.)

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (Galaţi) - CS Făurei (Brăila) 0-4 (0-2)
Stelian Nicoliţă (8, 37), Bănel Nicoliţă (71 - pen.), Viorel Gheorghe (90)

SHARE: