FINAL // SR Russia s-a impus cu 2-1 în partida cu Prahova-Muntenia şi ocupă locul 1 în clasament, cu şase puncte, urmată de West Yorkshire cu 4 puncte

Min.88, Khodzuhumyan îi lasă locul lui Pluzhnikov

Min.83, Obernibesov este schimbat cu Nastavshev

Min.75, 2-1 Voroskalevski înscrie din interiorul careului, în ciuda eforturilor lui Adrian Gheorghe

Min.74 a treia schimbare în echipa pregătită de Nae Constantin, Iacob îi lasă locul lui Gavrilă

Min.73, 1-1 Prahova-Muntenia egalează prin Ciobanu, care trimite balonul pe sub portarul advers

Min.71, Ruptureanu a intrat pe teren în locul lui Claudiu Stoica

Min.46, prima schimbare a partidei are loc în rândurile echipei noastre. Dudulescu este înlocuit cu purtătorul tricoului cu numărul 15, Răzvan Catană

Repriza a doua s-a reluat de la scorul de 1-0 pentru reprezentanta Rusiei

Min. 37, 1-0: South Region Russia deschide scorul prin purtătorul tricoului cu numărul 20, Kartashov

UPDATE 16:40 // Echipa României: 1. Ad. Gheorghe - 4. Cl. Stoica, 8. Pîrvan, 10. St. Stanca, 7. Vl. Badea - 17. Băcioiu, 6. Micu (cpt.), 18. Bărăgan, 5. Dudulescu - 11. A. Iacob, 16. A. Ciobanu

A doua etapă din cadrul grupei a treia a turului intermediar al Cupei Regiunilor a fost programată pe data de 22 septembrie, pe terenul de iarbă al complexului FRF de la Buftea. Marţi, în prima etapă, reprezentantele Angliei şi Rusiei s-au impus la limită, 2-1 cu Prahova-Muntenia, respectiv 4-3 cu Vojvodina (Serbia).

Prima partidă a zilei le-a adus faţă în faţă pe West Yorkshire şi Vojvodina (foto, jos), partida încheindu-se la egalitate, scor 1-1. Sârbii au deschis scorul prin Vukovic (11), pentru ca englezii să egaleze în repriza secundă prin Day (55).

În al doilea meci al zilei, South Region of Russia se va duela cu Prahova-Muntenia, reprezentanta României fiind pregătită de Nae Constantin şi Cristian Lupu. Partida va începe de la ora 17:00 şi va putea fi urmărită livescore pe site-ul FRF.

Ultima etapă se va disputa sâmbătă, atunci când South Region of Russia va întâlni West Yorkshire pe terenul de iarbă al complexului FRF de la Buftea, iar Prahova-Muntenia se va duela cu Vojvodina, pe stadionul "Anghel Iordănescu" din Voluntari, ambele partide disputându-se de la ora 17:00.

Câştigătoarea turneului se va califica mai departe, urmând a participa la turneul final al Cupei Regiunilor, alături de celelalte şapte câştigătoare de grupe.

Iată şi lotul cu care Prahova Muntenia va aborda competiţia:

Nicolae-Adrian Gheorghe (CS Blejoi), Sebastian Stănulescu (AFC Brebu) - portari

Răzvan Costin Catană (Petrolul 52), Claudiu Stoica (CS Blejoi), Octavian Constantin Gânju (CS Băneşti), Ionuţ Dragoş Pîrvan (CS Cornu), Ştefan Daniel Stanca (CS Blejoi), Vlad Badea (CS Blejoi) - fundaşi

Gheorghe Bărăgan (CS Păuleşti), Vasile Mihai Micu (Petrolistul), Vladimir Angelin Butufei (Petrolul 52), Alberto Gavrilă (CS Cornu), Georgian Alin Bălan (Avântul Zărneşti), Alexandru Dudulescu (Petrolul Băicoi), Laurenţiu Cătălin Ruptureanu (CS Blejoi) - mijlocaşi

George Andrei Băcioiu (CS Cornu), Andrei Dan Ciobanu (CS Păuleşti), Alin Iacob (Metalul Buzău) – atacanţi

Antrenori: Nae Constantin, Cristian Lupu.

SHARE: