UPDATE 19:00 // În al doilea meci al primei etape, South Region Russia s-a impus cu 4-3 în faţa Vojvodinei, după ce la pauză a fost 3-2 pentru reprezentanta Rusiei

FINAL // Anglia se impune cu 2-1, prin golurile lui Greaves (14) şi Frankland (44 - pen.), România punctând prin Micu (7 - pen.)

► Min.86, Fennell este schimbat de O'Neil

► Min.79, Cunnigham intră în locul lui M. Jackson

► Min.73, Ruptureanu îl lasă locul lui Iacob

► Min.63, englezii efectuează prima schimbare, Jeavons intră în locul lui Frankland

► Min.59, Dudulescu este introdus în locul lui Butufei

► Min.56, Gânju este schimbat cu Vl. Badea

► Min. 44, 1-2: Penalty pentru oaspeţi, Frankland execută tare, iar Ad. Gheorghe nu poate respinge balonul şutat

► Min. 14, 1-1: Englezii egalează la un corner de pe dreapta, autorul golului fiind numărul 6 din tabăra oaspeţilor, Greaves

► Min. 7, 1-0: Reprezentanta României obţine un penalty, după un fault în careu. Căpitanul Micu transformă fără emoţii

UPDATE 10;30 // Echipa României: Ad. Gheorghe - Catană, Pîrvan, Gânju, Stanca - Butufei, Micu-cpt. - Ruptureanu, Băcioiu, Bălan - Ciobanu

Ediţia 2017 a Cupei Regiunilor, competiţie organizată de UEFA şi dedicată fotbalului amator, a ajuns în faza turului intermediar în urma căruia se vor decide cele opt echipe care vor participa în turneul final, în luna iunie a anului viitor.

Țara noastră a primit dreptul de a organiza meciurile grupei a treia, urmând a găzdui, în perioada 20-24 septembrie, cinci meciuri pe terenul de iarbă al bazei FRF de la Buftea şi unul, programat în ultima zi a turneului, pe stadionul "Anghel Iordănescu" din Voluntari.

În această grupă, România le va avea ca adversare pe reprezentantele Angliei (West Yorkshire League), Rusiei (South Region Russia) şi Serbiei (Vojvodina). Ţara noastră va fi reprezentată de echipa Prahova Muntenia, condusă de pe bancă de Nae Constantin şi Cristian Lupu.

În primul meci, programat astăzi, de la ora 11:00, la Centrul Național de Fotbal Buftea, România întâlnește selecționata regională a Angliei. Partida va fi liveSCORE pe www.frf.ro.

Tot astăzi, de la ora 17:00, reprezentativele Rusiei și Serbiei se întâlnesc în al doilea meci al grupei.

Câştigătoarea turneului se va califica mai departe, urmând a participa la turneul final al Cupei Regiunilor, alături de celelalte şapte câştigătoare de grupe.

Iată şi lotul cu care Prahova Muntenia va aborda competiţia:

Nicolae-Adrian Gheorghe (CS Blejoi), Sebastian Stănulescu (AFC Brebu) - portari

Răzvan Costin Catană (Petrolul 52), Claudiu Stoica (CS Blejoi), Octavian Constantin Gânju (CS Băneşti), Ionuţ Dragoş Pîrvan (CS Cornu), Ştefan Daniel Stanca (CS Blejoi), Vlad Badea (CS Blejoi) - fundaşi

Gheorghe Bărăgan (CS Păuleşti), Vasile Mihai Micu (Petrolistul), Vladimir Angelin Butufei (Petrolul 52), Alberto Gavrilă (CS Cornu), Georgian Alin Bălan (Avântul Zărneşti), Alexandru Dudulescu (Petrolul Băicoi), Laurenţiu Cătălin Ruptureanu (CS Blejoi) - mijlocaşi

George Andrei Băcioiu (CS Cornu), Andrei Dan Ciobanu (CS Păuleşti), Alin Iacob (Metalul Buzău) – atacanţi

Antrenori: Nae Constantin, Cristian Lupu. 

SHARE: