Asociația Județeană de Fotbal Teleorman a finalizat procedura de înscriere a echipelor participante la ediția cu numărul 45 a Cupei Teleormanul la fotbal

Iată, mai jos, grupele și programul detaliat pentru competiția care va începe în data de 8 iulie:

GRUPA A
CS Rapid Buzescu
AS Atletic Orbeasca
AS Flacara 2015 Contesti
AS Progresul Smirdioasa

GRUPA B

AFC Voința Saelele
AS Victoria Lunca
AS Steaua Spatarei
AS Tineretul Suhaia

GRUPA C
ACS Ajax Botoroaga
AS Tineretul Silistea
AS Progresul Nenciulești
CS Virtoape

GRUPA D
ACS Astra Plosca
CS Metalul Peretu
AS Gloria Merișani
AS Recolta Sfințești

Program defalcat pe grupe:

GRUPA A

ETAPA I 08.07.2017 ORA 11.00
AS Flacăra 2015 Contești – CS Rapid Buzescu
AS Progresul Smirdioasa – AS Atletic Orbeasca

ETAPA II 15.07.2017 ORA 11.00
CS Rapid Buzescu – AS Atletic Orbeasca
AS Flacăra 2015 Contești – AS Progresul Smirdioasa

ETAPA III 22.07.2017 ORA 11.00
AS Progresul Smirdioasa – CS Rapid Buzescu
AS Atletic Orbeasca – AS Flacăra 2015 Contești

GRUPA B

ETAPA I 08.07.2017 ORA 11.00
AS Steaua Spatarei – AFC Voința Saelele
AS Victoria Lunca – ACS Tineretului Suhaia

ETAPA II 15.07.2017 ORA 11.00
ACS Tineretului Suhaia – AS Steaua Spatarei
AFC Voința Saelele – AS Victoria Lunca

ETAPA III 22.07.2017 ORA 11.00
ACS Tineretului Suhaia – AFC Voința Saelele
AS Victoria Lunca – AS Steaua Spatarei

GRUPA C


ETAPA I 08.07.2017 ORA 11.00

AS Progresul Nenciulești – ACS Ajax Botoroaga
CS Virtoape – AS Tineretului Siliștea

ETAPA II 15.07.2017 ORA 11.00
ACS Ajax Botoroaga – AS Tineretului Siliștea
AS Progresul Nenciulești – CS Virtoape

ETAPA III 22.07.2017 ORA 11.00
CS Virtoape – ACS Ajax Botoroaga
AS Tineretului Siliștea – AS Progresul Nenciulești

GRUPA D


ETAPA I 08.07.2017 ORA 11.00

AS Gloria Merișani – ACS Astra Plosca
CS Metalul Peretu – AS Recolta Sfințești

ETAPA II 15.07.2017 ORA 11.00
ACS Astra Plosca – CS Metalul Peretu
AS Recolta Sfințești – AS Gloria Merișani

ETAPA III 22.07.2017 ORA 11.00
AS Gloria Merișani – CS Metalul Peretu
AS Recolta Sfințești – ACS Astra Plosca

Primele două clasate se vor califica în sferturile de finală ale competiției. Voința Saelele, promovată în Liga a III-a, va alinia, la startul Cupei Teleormanul, formația de juniori A1, care a ajuns la barajul semifinal, în Campionatul Național rezervat acestei categorii de vârstă. Turneul final va avea loc în week-end-ul 6-7 august.

Deținătoarea en-titre a trofeului este Rapid Buzescu, cea care în 2016 a câștigat la Saelele, împotriva celor de la Voința, cu 1-0.
Printre partenerii AJF Teleorman, la organizarea Cupei Teleormanul, se numără Federația Română de Fotbal și Consiliul Județean Teleorman.

SHARE: