Superliga Națională feminină de fotbal pornește în acest week-end la drum cu motoarele turate! După ce săptămâna trecută s-au disputat primele două partide din acest an, meciuri contând pentru etapa a 10-a, celelalte fiind amânate pentru a-i permite echipei naționale să fie prezentă la „Gold City Cup”, în Turcia, runda a 11-a a Superligii se va desfășura integral duminică, 12 martie.

Campioana Olimpia Cluj joacă în această etapă pe teren propriu în compania formației Fair Play București. Ardelencele domină și în acest sezon competiția internă, îndreptându-se spre cel de-al șaptelea titlu de campioană consecutiv! Cu o linie de clasament de invidiat, Olimpia are din această primăvară și un nou antrenor principal, Marius Suller.

Program
Ora 11:00
Navobi Iași – Vasas Femina Odorhei
Arbitri: Aelenei Ciprian – Ciuban Cosmin, Pușcașu Ana (toți din Iaşi)
CFR 1933 Timișoara – Heniu Prundu Bârgăului
Arbitri: Lădar Răzvan (Oradea) - Toderaș Gabriela Ioana (Suncuiuș), Lakatos Rareș (Oradea)
Clubul Sportiv Real Craiova – Independența Baia Mare
Arbitri: Dumitru Mădălin Alexandru (Piteşti) - Marin Nicușor (Suseni), Tănase Lucian (Piteşti)
CSS Târgovişte – ASA 2013 Târgu Mureș
Arbitri: Iugulescu Ionuţ Valentin – Mocanu Florin Aurelian, Onicescu Ion (toți Târgovişte)

Ora 12:30
Olimpia Cluj – Asociația „Fotbal Club Fair-Play” București
Arbitru: Salomir Mircea – Tănăsuc Andra, Meres Robert (toți din Cluj)

Clasament
1. Olimpia Cluj 9 9 0 0 81-3 27p
2. CFR Timișoara 9 7 1 1 40-18 22p
3. ASA Târgu Mureș 9 6 0 3 42-14 18p
4. CS Real Craiova 10 5 0 5 20-33 15p
5. Navobi Iași 9 4 2 3 25-15 14p
6. CSS Târgovişte 10 4 1 5 20-31 13p
7. Fair-Play 10 3 0 7 22-57 9p
8. Vasas Odorhei 9 2 1 6 9-35 7p
9. Independența 10 2 1 7 9-43 7p
10. Prundu Bargăului 9 2 0 7 17-36 6p

Start și în eșaloanele inferioare

Tot în acest week-end sunt programate primele meciuri ale etapei a 8-a în Liga I feminină.
Iată programul:
SERIA I
11martie, ora 10:00
CSM Pașcani - Real 2 Craiova 0-3

12 martie, ora 11:00
Armonia Dolhești - Selena SN Constanța
Universitatea Galați - Universitatea Alexandria

19 martie, ora 11:00
FCM Viitorul Reghin - Măgura 2012 Bacău

Clasament: 1. Universitatea Alexandria 21p; 2. Armonia Dolhești 15p; 3. FCM Viitorul Reghin 12p; 4. Selena SN Constanța 12p; 5. Real 2 Craiova 9p; 6. Universitatea Galați 7p; 7. Măgura 2012 Bacău 4p; 8. CSM Pașcani 0p

SERIA A II-A
12 martie
ora 10:00
Olimpia 2 Cluj - Ladies Târgu Mureș
ora 11:00
Fortuna Becicherecu Mic - Olimpic Star Cluj

- Partida CS Ineu - Sporting Lugaș se va disputa pe 26 martie, de la ora 11.00
- Partida Juniorul Satu Mare - Vasas 2 Femina Odorhei, scor 2-4, s-a disptat pe 4 martie

Clasament: 1. Vasas 2 Femina Odorhei 18p; 2. Olimpia 2 Cluj 15p; 3. Fortuna Becicherecu Mic 15p; 4. Olimpic Star Cluj 15p; 5. Juniorul Satu Mare 12p; 6. CS Ineu 9p; 7. Ladies Târgu Mureș 3p; 8. Sporting 0p

Liga a II-a programează duminică, 12 martie, meciurile etapei a 8-a. Iată programul:
Ora 11:00
Atletic Drobeta - Venus Maramureș
Banat Girls - Piros Security
AS Independența 2 Baia Mare - FC Onești
Atletic Onix - Vulpițele Galbene Roman

Clasament: 1. Atletic 17p; 2. Piros 16p; 3. Banat Girls 15p; 4. Vulpițele Galbene 11p; 5. Atletic Drobeta 9p; 6. Independența 2 Baia Mare 7p; 7. Venus Maramureș 4p; 8. FC Onești 1p

SHARE: