LOTURI LIGA 2

Ştiri | Program | Clasament

*loturile sunt actualizate la nivelul etapei a 22-a, ultima din 2016

LISTA TRANSFERURILOR OFICIALIZATE ÎN 2017:

Juventus Bucureşti
Sosiri: Al. Muscă (Dacia Unirea), Hurdubei (Aerostar), I. Neag (CSM Rm. Vâlcea), Al. Zaharia (Gaz Metan Mediaş), Burlui (CS Dinamo), Fl. Ştefan (liber)
Plecări: Arsu (liber, prin decizie CNSL), R. Alecsandru (Petrolul 52), Stoenac (Cetate Deva, împrumut), Rontea, E. Nica (ambii CS Baloteşti, împrumut), Opriş (CSM Şcolar Reşiţa, împrumut)

UTA Bătrâna Doamnă
Sosiri: D. Muntean (Olimpia Satu Mare), Vîlceanu (FC Steaua Bucureşti, împrumut), Adili (FC Shkupi, Macedonia), Piccioni (CSM Poli Iaşi)
Plecări: -

FC Braşov
Sosiri: Tripşa (Cremonese), Cristil (FC Voluntari II), R. Moldoveanu (Dinamo II, împrumut), Chitoşcă, Enceanu (ambii FC Steaua Bucureşti, împrumut), D. Mutu (Sepsi OSK, final împrumut), Angelescu (SC Popeşti Leordeni, împrumut), Al. Ichim (FC Botoşani)
Plecări: Ş. Moraru (AFC Hărman), Petra (ASA Tg. Mureş, împrumut terminat), Leca (The New Saints FC, Ţara Galilor), Săftescu (FC Dinamo, împrumut terminat), Fl. Cordoş (Luceafărul), Fl. Răsdan (Concordia Chiajna, împrumut terminat), R. Răducan (SC Popeşti Leordeni), Vl. Ignat (Metalul Reşiţa), Dîrstariu, N. Roşu, Turdean (toţi AFC Hărman, împrumut), L. Manole (Dinamo, final împrumut)

Olimpia Satu Mare
Sosiri: A. Voicu (FC Voluntari, împrumut), I. Roşu (ACS Poli Timişoara), Daminuţă (Hapoel Nir Ramat HaSharon, Israel), Bg. Dascălu (Sporting Piteşti, împrumut), Oct. Ursu (ASA 2013 Tg. Mureş)
Plecări: D. Muntean (UTA Bătrâna Doamnă), Takacs (Asociaţia Club Sportiv de Fotbal "Alb-Negru" al Studenţilor Clujeni), Băican (FC Zalău, final împrumut şi transfer definitiv), Brice Nanou (Becicherecu Mic)

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Sosiri: Ghinga (Metalul Reşiţa), Bujor (Foresta Suceava), Iovu (Unirea Dej), L. Manole, Vl. Olteanu (ambii FC Dinamo, împrumut), Greu (FC Botoşani, împrumut)
Plecări: Ţepeş (AFK Csikszereda), D. Mutu (FC Braşov, final împrumut), Bagoly (AFC Od. Secuiesc, împrumut), Tankö (KSE Tg. Secuiesc, împrumut)

CS Mioveni
Sosiri:
Căt. Alexe (FC Viitorul II), A. Neagoe (Chindia), Burnea (Unirea Tărlungeni), Boboc (Astra, împrumut)
Plecări: Bg. Stancu (AFC Dănuţ Coman, împrumut terminat), Boboc (Astra)

Chindia Târgovişte
Sosiri:
Săftescu (FC Dinamo, împrumut), D. Dumitraşcu (CSM Rm. Vâlcea), Căbuz (Viitorul via CSM Rm. Vâlcea, împrumut)
Plecări: A. Neagoe (CS Mioveni), Roşciugă, Bicher, Val. Neaga (toţi FC Aninoasa, ultimul împrumutat)

Luceafărul Oradea
Sosiri:
Began (liber), Fl. Cordoş (FC Braşov), Bactăr (Metalurgistul Cugir, revenire împrumut), D. Ursu (ASA Tg. Mureş), Chiş-Toie (CS Oşorhei, revenire împrumut), Codoban (liber), A. Predescu (Gaz Metan Mediaş), Miholca (FC Bistriţa), M. Matei (Foresta)
Plecări: Pap (ASA Tg. Mureş), Fl. Ilie, Păcurar (ambii Pandurii), Al. Radu (Petrolul 52), Sorian, Cigan (ambii SV Hollenburg, Austria), Zs. Lukacs (AFK Csikszereda), Verdeş (Unirea Livada)

Foresta Suceava
Sosiri:
Vraciu (ACS Poli), Asanache (Concordia Chiajna, împrumut), C. Buziuc, A. Florescu, Coroamă (toţi LPS Suceava), Al. Ivan (Viitorul Liteni)
Plecări: R. Avram (CS Afumaţi), Bujor (Sepsi OSK), M. Matei (Luceafărul)

Dacia Unirea Brăila
Sosiri:
Moglan (CS Afumaţi), Alb. Popa (CSS Braşovia)
Plecări: Al. Muscă (Juventus), Enciu (Lanusei Calcio), Mucuţă (Sportul Chiscani, împrumut), Gîrlea (ASU Poli Timişoara), Misarăş (Viitorul Mihai Georgescu, împrumut terminat)

CS Afumaţi
Sosiri:
Muţiu (Dinamo via CSM Rm. Vâlcea, împrumut), R. Avram (Foresta), Niţescu (Înainte Modelu),
Plecări: Balgiu (ASA Tg. Mureş via Concordia Chiajna), Moglan (Dacia Unirea Brăila), Botaş (Metalul)

Dunărea Călăraşi
Sosiri:
Al. Avram (FC Braşov via AFC Hărman, împrumut), C. Cristea (CSM Rm. Vâlcea), Cincă (FCM Alexandria), Bg. Stancu (Metalul Reşiţa), Cr. Puşcaş (Fjardabyggd, Islanda), Ţîră (Neftchi Baku, Azerbaidjan), Mardare (Unirea 1924 Alba Iulia), Mihuţ (Dunărea Grădiştea, împrumut terminat)
Plecări: Zsivanovics (Borac Čačak, Serbia), Bg. Panait (AFK Csikszereda), Slv. Ilie (Suporter Club Oţelul), Ov. Popescu (Atletic Bradu), Dobra (CS Baloteşti), V. Petre (Înainte Modelu, împrumut), Mihuţ (Dunărea Grădiştea)

Academica Clinceni
Sosiri:
H. Iancu, Cr. Matei (ambii ACS Berceni, împrumut terminat), Chindriş (FC Botoşani, împrumut), Bg. Matei (FCM Alexandria), Bg. Stancu (AFC Dănuţ Coman), H. Chiacu (CS Tunari), Onţel, D. Benzar (ambii FC Steaua Bucureşti, împrumut), Cioablă, A. Cruceru (ambii FC Viitorul II, împrumut), Pulhac (Aris Limassol, Cipru), Al. Lazăr (ACR Messina, Italia)
Plecări: R. Crişan, Butean (ambii Astra, împrumut terminat), Fota (Concordia Chiajna, împrumut terminat), Fl. Ştefan (FC Olt Slatina, împrumut terminat), C. Predescu (Skënderbeu Korçë, Albania), Antohi (Sohar SC, Oman), Chebac (Delta Dobrogea), Gojnea (CS Baloteşti via AFC Comprest), Lemnaru (ASA 2013 Tg. Mureş)

CSM Râmnicu Vâlcea
Sosiri:
-
Plecări: Muţiu (CS Afumaţi via FC Dinamo), Samson, Buşu, Stana (toţi Pandurii, primii doi împrumut), C. Cristea (Dunărea Călăraşi), S. Drăghici (FC Ardealul, împrumut terminat), N. Mocanu (FC Ardealul), Ceapă (Atletic Bradu), Bg. Geantă, Ov. Mihai (ambii Cosmos Aystetten, Germania), Ad. Stoica, Piscanu (ambii SCM Piteşti), D. Dumitraşcu (Chindia), Căbuz (Chindia via FC Viitorul), Ad. Cîrstea (CS Podari), Dina, Cr. Munteanu, Oct. Vasile, Fl. Pîrvu (toţi Metalul Reşiţa), I. Marian, R. Georgescu, I. Teodorescu, Bg. Popescu (toţi ACS Şirineaşa, împrumut), D. Preda, Tănăsescu, Roşianu, Horumbă, Chiripuş (toţi ACS Şirineasa, prelungire împrumut), I. Neag (Juventus Bucureşti), Târş, Spîrleanu, Pistriţu (toţi CS U Craiova, împrumut), Uţă (Cozia Călimăneşti, împrumut)

ASU Politehnica Timişoara
Sosiri:
Mera (FK Taraz, Kazahstan), Ad. Ungureanu (Ripensia, împrumut), Nicolescu (CD Acero), Gîrlea (Dacia Unirea Brăila), R. Filip (ACS Podari), Gorovei (Ştiinţa Miroslava), Sorescu (ACS Poli)
Plecări: Al. Mitrea (CS Ineu, împrumut terminat), Todorov (ACS Poli, împrumut terminat), D. Constantinescu (TSV Berg, Germania, împrumut terminat), Dănăricu, D. Mărgărit (ambii Pandurii, împrumut terminat), D. Băban, P. Niţă (ambii Marcel Băban Jimbolia, împrumut terminat), Peter (LPS Banatul, împrumut terminat), Stefanovici (ACS Ghiroda)

CS Baloteşti
Sosiri:
Cip. Dicu (CS Tunari), G. Ivan (Unirea Tărlungeni), Rontea, E. Nica (ambii Juventus, împrumut), Gojnea (AFC Comprest via Academica Clinceni, împrumut), Dobra (Dunărea Călăraşi), Arapu (Sport Team), M. Neagu (ACS Berceni)
Plecări: Bâtfoi (ASA Tg. Mureş), Păduraru (Inter Petrila), A. Iordache (FC Voluntari II), R. Stănescu (Petrolul 52 Ploieşti)

Unirea Tărlungeni
Sosiri:
-
Plecări: I. Popescu (FC Dinamo, împrumut terminat), G. Lazăr (Unirea Slobozia), Zaina (Pandurii), V. Mihai (FC Voluntari, împrumut terminat), Sin (ASA Tg. Mureş), Şt. Niculae (Metaloglobus), R. Nae (FC Dinamo II via FC Voluntari), Burnea (Mioveni), G. Ivan (CS Baloteşti), M. Alecsandru (Agricola Borcea), Manciu, Ciortan, Braga (toţi CS Tunari), Gudea (Concordia Chiajna, împrumut terminat), M. Zamfir (SC Popeşti Leordeni via Dinamo II), Podlesnîi (Olimpic Cetate Râşnov), A. Pătraşcu (Metalul)

Metalul Reşiţa
Sosiri:
V. Lupu (ACS Berceni), Vl. Ignat (FC Braşov), Dina, Cr. Munteanu, Oct. Vasile, Fl. Pîrvu (toţi CSM Rm. Vâlcea), Al. Radu (SC Popeşti Leordeni), Radicof (liber), A. Pătraşcu (Unirea Tărlungeni), Botaş (CS Afumaţi)
Plecări: Prvulovic (Spvgg 05 Frankfurt-Oberrad, Germania), Bg. Stancu (Dunărea Călăraşi), Ghinga (Sepsi OSK), Jamali (FK Dečić, Muntenegru), Selishta (TuS Erndtebrück, Germania), Căt. Dinu (Olimpic Cetate Râşnov), Cl. Ştefan (CS Podari), Skraparas (AP Eginiakos, Grecia), Chira (CS Tunari), Tassin (Spartak Pleven, Bulgaria), Cr. Ionescu (retras)

SPONSORI
PARTENERI