În perioada 31 august - 2 septembrie 2017 se dispută jocurile din runda a șaptea a preliminariilor Campionatului Mondial - Rusia 2018.

Grupa A: Olanda, Franța, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg

► 31 august 2017: Bulgaria - Suedia 3-2 (Manolev 12, Kostadinov 33, Chochev 79 / Lustig 29, Berg 44), Franța - Olanda 4-0 (Griezmann 14, Lemar 73, 88, Mbappé 90+1), Luxemburg - Belarus 1-0 (Da Mota 60)
► 3 septembrie 2017: Belarus - Suedia, Olanda - Bulgaria (ora 19:00), Franța - Luxemburg (ora 21:45)

Franța 7 5 1 1 15-5 16
Suedia 7 4 1 2 14-7 13
Bulgaria 7 4 0 3 12-14 12
Olanda 7 3 1 3 13-10 10
Belarus 7 1 2 4 4-13 5
Luxemburg 7 1 1 5 7-17 4


Grupa B: Portugalia, Elveția, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra

► 31 august 2017: Ungaria - Letonia 3-1 (Kádár 6, Szalai 26, Dzsudzsák 68 / Freimanis 40), Portugalia - Feroe 5-1 (Ronaldo 3, 29-pen., 65, William Carvalho 58, Nélson Oliveira 84 / Baldvinsson 38), Elveția - Andorra 3-0 (Seferović 43, 63, Lichtsteiner 67)
► 3 septembrie 2017: Feroe - Andorra (ora 19:00), Ungaria - Portugalia, Letonia - Elveția (ora 21:45)

Elveția 7 7 0 0 15-3 21
Portugalia 7 6 0 1 27-4 18
Ungaria 7 3 1 3 11-8 10
Feroe 7 1 2 4 3-15 5
Andorra 7 1 1 5 2-16 4
Letonia 7 1 0 6 3-15 3


Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaijan, San Marino

► 1 septembrie 2017: Cehia - Germania 1-2 (Darida 78 / Werner 4, Hummels 88), Norvegia - Azerbaijan 2-0 (King 32-pen., R. F. Sadygov 60-autogol), San Marino - Irlanda de Nord 0-3 (Magennis 71, 75, S. Davis 78-pen.)
► 4 septembrie 2017: Azerbaijan - San Marino (ora 19:00), Germania - Norvegia, Irlanda de Nord - Cehia (ora 21:45)

Germania 7 7 0 0 29-2 21
Irlanda de Nord 7 5 1 1 14-2 16
Cehia 7 2 3 2 10-7 9
Norvegia 7 2 1 4 8-10 7
Azerbaijan 7 2 1 4 3-11 7
San Marino 7 0 0 7 1-33 0


Grupa D: Țara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia

► 2 septembrie 2017: Georgia - Irlanda 1-1 (Kazaishvili 34 / Duffy 4), Serbia - Moldova 3-0 (Gačinović 20, Kolarov 30, A. Mitrović 81), Țara Galilor - Austria 1-0 (Woodburn 74)
► 5 septembrie 2017: Austria - Georgia, Moldova - Țara Galilor, Irlanda - Serbia (ora 21:45)

Serbia 7 4 3 0 16-7 15
Irlanda 7 3 4 0 9-5 13
Țara Galilor 7 2 5 0 10-5 11
Austria 7 2 2 3 9-9 8
Georgia 7 0 4 3 7-11 4
Moldova 7 0 2 5 4-18 2


Grupa E: România, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan

► 1 septembrie 2017: Kazahstan - Muntenegru 0-3 (Vešović 31, Bećiraj 53, Simić 63), Danemarca - Polonia 4-0 (Delaney 16, Cornelius 42, N. Jørgensen 59, Eriksen 80), România - Armenia 1-0 (Maxim 90+1)
► 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)

Polonia 7 5 1 1 15-11 16
Muntenegru 7 4 1 2 17-7 13
Danemarca 7 4 1 2 14-6 13
ROMÂNIA 7 2 3 2 8-7 9
Armenia 7 2 0 5 7-15 6
Kazahstan 7 0 2 5 4-19 2


Grupa F: Anglia, Slovacia, Scoția, Slovenia, Lituania, Malta

► 1 septembrie 2017: Lituania - Scoția 0-3 (Armstrong 25, Robertson 30, McArthur 72), Malta - Anglia 0-4 (Kane 53, 90+2, Bertrand 86, Welbeck 90+1), Slovacia - Slovenia 1-0 (M. Mevlja 81-autogol)
► 4 septembrie 2017: Anglia - Slovacia, Scoția - Malta, Slovenia - Lituania (ora 21:45)

Anglia 7 5 2 0 14-2 17
Slovacia 7 5 0 2 13-4 15
Scoția 7 3 2 2 12-10 11
Slovenia 7 3 2 2 6-4 11
Lituania 7 1 2 4 6-14 5
Malta 7 0 0 7 2-19 0


Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein

► 2 septembrie 2017: Albania - Liechtenstein 2-0 (Roshi 54, Agolli 78), Israel - Macedonia 0-1 (Pandev 73), Spania - Italia 3-0 (Isco 13, 40, Morata 77)
► 5 septembrie 2017: Macedonia - Albania, Italia - Israel, Liechtenstein - Spania (ora 21:45)

Spania 7 6 1 0 24-3 19
Italia 7 5 1 1 18-7 16
Albania 7 4 0 3 9-8 12
Israel 7 3 0 4 9-13 9
Macedonia 7 2 0 5 9-13 6
Liechtenstein 7 0 0 7 1-26 0


Grupa H: Belgia, Bosnia-Herțegovina, Grecia, Estonia, Cipru, Gibraltar

► 31 august 2017: Belgia - Gibraltar 9-0 (Mertens 16, Meunier 18, 61, 67, R. Lukaku 21, 38, 84-pen., Witsel 27, Hazard 45), Cipru - Bosnia-Herțegovina 3-2 (Christofi 65, Laban 67, Sotiriou 76 / Šunjić 33, Višća 44), Grecia - Estonia 0-0
► 3 septembrie 2017: Estonia - Cipru (ora 19:00), Grecia - Belgia, Gibraltar - Bosnia-Herțegovina (ora 21:45)

Belgia 7 6 1 0 33-2 19
Grecia 7 3 4 0 10-3 13
Bosnia-Herțegovina 7 3 2 2 15-8 11
Cipru 7 3 1 3 8-11 10
Estonia 7 1 2 4 5-17 5
Gibraltar 7 0 0 7 3-33 0


Grupa I: Croația, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda, Kosovo

► 2 septembrie 2017: Finlanda - Islanda 1-0 (Ring 8), Ucraina - Turcia 2-0 (Yarmolenko 18, 42), Croația - Kosovo / meci abandonat din cauza ploii
► 5 septembrie 2017: Kosovo - Finlanda, Islanda - Ucraina, Turcia - Croația (ora 21:45)

Ucraina 7 4 2 1 11-5 14
Croația 6 4 1 1 11-2 13
Islanda 7 4 1 2 9-7 13
Turcia 7 3 2 2 11-8 11
Finlanda 7 1 1 5 5-10 4
Kosovo 6 0 1 5 3-18 1

SHARE: