Reprezentativa Under 18 a României a participat în Franța, la Limoges, la un turneu internațional, alături de selecționatele Uruguayului, Franței și Rusiei.

După 1-2 cu Uruguay și 0-3 cu Franța, tricolorii născuți în anul 1999, conduși la acțiunea de la Limoges de Sorin Colceag, întrucât antrenorul acestei generații - Adrian Boingiu - face parte din staff-ul selecționatei U19 la turneul de calificare din Olanda, au pierdut duminică și ultimul joc, 1-3 în fața Rusiei.

Pentru România au jucat:

Costache - Haruț (12 Chifu), Cherteș, Podină (66 Grigore), Trușescu (81 Chindriș) - Dulca (81 Dumiter), Vidrășan (73 Lazăr) - Micovschi (66 Drăguș), Gheorghe (81 Boboc), Berci (81 David) - Sîntean-cpt. (73 Murariu)

Tricolorii au deschis scorul în minutul 26 prin golul lui Cherteș și au intrat la pauză cu avantaj pe tabelă. Rusia a egalat la trei minute de la reluare și s-a desprins abia după ce portarul nostru, Costache, a fost eliminat în minutul 73. Ultimele reușite au venit în minutele 77 și 89.

În celelalte jocuri ale Turneului de la Limoges: Franța - Rusia 2-2, Rusia - Uruguay 3-1, Franța - Uruguay 2-0. Câștigătoarea turneului a fost țara gazdă, Franța.