Programul preliminariilor CM 2018

Grupa A: Olanda, Franța, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg

► 6 septembrie 2016: Belarus - Franța 0-0, Bulgaria - Luxemburg 4-3 (Rangelov 16, Marcelinho 65, Popov 79, Tonev 90+2 / Joachim 60, 62, Bohnert 90+1), Suedia - Olanda 1-1 (Berg 43 / Sneijder 67)
► 7 octombrie 2016: Franța - Bulgaria 4-1 (Gameiro 23, 59, Payet 26, Griezmann 38 / Alexandrov 6-pen.), Luxemburg - Suedia 0-1 (Lustig 58), Olanda - Belarus 4-1 (Promes 15, 31, Klaassen 56, Janssen 64 / Rios 47)

► 10 octombrie 2016: Belarus - Luxemburg 1-1 (Savitski 80 / Joachim 85), Olanda - Franța 0-1 (Pogba 30), Suedia - Bulgaria 3-0 (Toivonen 39, Hiljemark 45, Nilsson Lindelöf 58)
► 11 noiembrie 2016: Franța - Suedia 2-1 (Pogba 56, Payet 65 / Forsberg 54)
► 13 noiembrie 2016: Bulgaria - Belarus 1-0 (I. Popov 10), Luxemburg - Olanda 1-3 (Chanot 44-pen. / Robben 36, Depay 58, 84)
► 25 martie 2017: Suedia - Belarus 4-0 (Forsberg 19-pen., 49, Berg 57, Kiese Thelin 78), Bulgaria - Olanda 2-0 (Delev 5, 20), Luxemburg - Franța 1-3 (Joachim 34-pen. / Giroud 28, 77, Griezmann 37-pen.)
► 9 iunie 2017: Belarus - Bulgaria 2-1 (Sivakov 33-pen., Savitski 80 / Kostadinov 90+1), Olanda - Luxemburg 5-0 (Robben 21, Sneijder 34, Wijnaldum 62, Promes 70, Janssen 84-pen.), Suedia - Franța 2-1 (Durmaz 43, Toivonen 90+3 / Giroud 37)
► 31 august 2017: Bulgaria - Suedia 3-2 (Manolev 12, Kostadinov 33, Chochev 79 / Lustig 29, Berg 44), Franța - Olanda 4-0 (Griezmann 14, Lemar 73, 88, Mbappé 90+1), Luxemburg - Belarus 1-0 (Da Mota 60)
► 3 septembrie 2017: Belarus - Suedia 0-4 (Forsberg 18, Nyman 24, Berg 37, Granqvist 84-pen.), Olanda - Bulgaria 3-1 (Pröpper 7, 80, Robben 67 / Kostadinov 69), Franța - Luxemburg 0-0
► 7 octombrie 2017: Suedia - Luxemburg 8-0 (Granqvist 10-pen., 67-pen., Berg 18, 37, 54, 71, Lustig 60, Toivonen 76), Belarus - Olanda 1-3 (M. Volodko 55 / Pröpper 24, Robben 84-pen., Depay 90+3), Bulgaria - Franța 0-1 (Matuidi 3)
► 10 octombrie 2017: Franța - Belarus 2-1 (Griezmann 27, Giroud 33 / Saroka 44), Luxemburg - Bulgaria 1-1 (O. Thill 3 / Chochev 68), Olanda - Suedia 2-0 (Robben 16-pen., 40)

FRANȚA 10 7 2 1 18-6 23
Suedia 10 6 1 3 26-9 19
Olanda 10 6 1 3 21-12 19
Bulgaria 10 4 1 5 14-19 13
Luxemburg 10 1 3 6 8-26 6
Belarus 10 1 2 7 6-22 5


Grupa B: Portugalia, Elveția, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra

► 6 septembrie 2016: Andorra - Letonia 0-1 (Šabala 48), Feroe - Ungaria 0-0, Elveția - Portugalia 2-0 (Embolo 24, Mehmedi 30)
► 7 octombrie 2016: Ungaria - Elveția 2-3 (Szalai 53, 72 / Seferović 51, Rodríguez 67, Stocker 90), Letonia - Feroe 0-2 (Nattestad 19, Edmundsson 70), Portugalia - Andorra 6-0 (Ronaldo 2, 4, 47, 68, João Cancelo 44, André Silva 86)

► 10 octombrie 2016: Letonia - Ungaria 0-2 (Gyurcsó 10, Szalai 77), Andorra - Elveția 1-2 (Martinez 90+1 / Schär 19-pen., Mehmedi 77), Feroe - Portugalia 0-6 (André Silva 12, 22, 37, Ronaldo 65, João Moutinho 90+1, João Cancelo 90+3)
► 13 noiembrie 2015: Ungaria - Andorra 4-0 (Gera 34, Lang 43, Gyurcsó 73, Szalai 88), Portugalia - Letonia 4-1 (Ronaldo 27-pen.,85, William Carvalho 70, Bruno Alves 90+2 / Zjuzins 67), Elveția - Feroe 2-0 (Derdiyok 27, Lichtsteiner 83)
► 25 martie 2017: Andorra - Feroe 0-0, Elveția - Letonia 1-0 (Drmic 66), Portugalia - Ungaria 3-0 (André Silva 32, Ronaldo 36, 65)
► 9 iunie 2017: Andorra - Ungaria 1-0 (Rebés 26), Feroe - Elveția 0-2 (Xhaka 36, Shaqiri 59), Letonia - Portugalia 0-3 (Ronaldo 41, 63, André Silva 67)
► 31 august 2017: Ungaria - Letonia 3-1 (Kádár 6, Szalai 26, Dzsudzsák 68 / Freimanis 40), Portugalia - Feroe 5-1 (Ronaldo 3, 29-pen., 65, William Carvalho 58, Nélson Oliveira 84 / Baldvinsson 38), Elveția - Andorra 3-0 (Seferović 43, 63, Lichtsteiner 67)
► 3 septembrie 2017: Feroe - Andorra 1-0 (Sørensen 31), Ungaria - Portugalia 0-1 (André Silva 48), Letonia - Elveția 0-3 (Seferović 9, Džemaili 55, Rodríguez 58-pen.)
► 7 octombrie 2017: Feroe - Letonia 0-0, Andorra - Portugalia 0-2 (Ronaldo 63, André Silva 86), Elveția - Ungaria 5-2 (Xhaka 18, F. Frei 20, St. Zuber 43, 49, Lichtsteiner 83 / Guzmics 59, Ugrai 89)
► 10 octombrie 2017: Ungaria - Feroe 1-0 (Böde 81), Letonia - Andorra 4-0 (D. Ikaunieks 11, Šabala 19, 59, Tarasovs 63), Portugalia - Elveția 2-0 (Djourou 41-autogol, André Silva 57)

PORTUGALIA 10 9 0 1 32-4 27
Elveția 10 9 0 1 23-7 27
Ungaria 10 4 1 5 14-14 13
Feroe 10 2 3 5 4-16 9
Letonia 10 2 1 7 7-18 7
Andorra 10 1 1 8 2-23 4


Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaijan, San Marino

► 4 septembrie 2016: San Marino - Azerbaijan 0-1 (R. Gurbanov 45), Cehia - Irlanda de Nord 0-0, Norvegia - Germania 0-3 (Müller 15, 60, Kimmich 45)
► 8 octombrie 2016: Azerbaijan - Norvegia 1-0 (Medvedev 11), Germania - Cehia 3-0 (Müller 13, 65, Kroos 49), Irlanda de Nord - San Marino 4-0 (S. Davis 26-pen., K. Lafferty 79, 90+4, Ward 85)

► 11 octombrie 2016: Cehia - Azerbaijan 0-0, Germania - Irlanda de Nord 2-0 (Draxler 13, Khedira 17), Norvegia - San Marino 4-1 (D. Simoncini 12-autogol, Diomande 77, Samuelsen 82, King 83 / Stefanelli 54)
11 noiembrie 2016: Cehia - Norvegia 2-1 (Krmenčik 11, Zmrhal 47 / King 87), Irlanda de Nord - Azerbaijan 4-0 (K. Lafferty 27-pen., McAuley 40, C. McLaughlin 66, Brunt 83), San Marino - Germania 0-8 (Khedira 7, Gnabry 9, 58, 76, Hector 32, 65, Stefanelli 82 - aut., Volland 85)
► 26 martie 2017: Azerbaijan - Germania 1-4 (Nazarov 31 / Schürrle 19, 81, Müller 36, Gomez 45), San Marino - Cehia 0-6 (Barák 17, 24, Darida 19, 77-pen., Gebre Selassie 26, Krmenčik 43), Irlanda de Nord - Norvegia 2-0 (Ward 2, Washington 33)
► 10 iunie 2017: Azerbaijan - Irlanda de Nord 0-1 (Dallas 90+2), Germania - San Marino 7-0 (Draxler 11, Wagner 16, 29, 85, Younes 38, Mustafi 47, Brandt 72), Norvegia - Cehia 1-1 (Søderlund 55-pen. / Gebre Selassie 36)
► 1 septembrie 2017: Cehia - Germania 1-2 (Darida 78 / Werner 4, Hummels 88), Norvegia - Azerbaijan 2-0 (King 32-pen., R. F. Sadygov 60-autogol), San Marino - Irlanda de Nord 0-3 (Magennis 71, 75, S. Davis 78-pen.)
► 4 septembrie 2017: Azerbaijan - San Marino 5-1 (Ismayilov 20, 57, А. Abdullayev 25, Cevoli 71-autogol, R. F. Sadygov 81 / Palazzi 74), Germania - Norvegia 6-0 (Özil 10, Draxler 17, Werner 21, 40, Goretzka 50, Gomez 79), Irlanda de Nord - Cehia 2-0 (J. Evans 28, Brunt 41)
► 5 octombrie 2017: Azerbaijan - Cehia 1-2 (Ismayilov 55-pen. / Kopic 35, Barák 66), Irlanda de Nord - Germania 1-3 (Magennis 90+3 / Rudy 2, Wagner 21, Kimmich 86), San Marino - Norvegia 0-8 (Henriksen 8, King 14-pen., 17, Elyounoussi 39, 48, 68, Selnæs 58, Linnes 86)
► 8 octombrie 2017: Cehia - San Marino 5-0 (Krmenčík 8, 23, Kopic 27, Novák 71, V. Kadlec 83), Germania - Azerbaijan 5-1 (Goretzka 9, 66, Wagner 54, Rüdiger 64, Can 81 / Sheydaev 34), Norvegia - Irlanda de Nord 1-0 (Brunt 71-autogol)

GERMANIA 10 10 0 0 43-4 30
Irlanda de Nord 10 6 1 3 17-6 19
Cehia 10 4 3 3 17-10 15
Norvegia 10 4 1 5 17-16 13
Azerbaijan 10 3 1 6 10-19 10
San Marino 10 0 0 10 2-51 0


Grupa D: Țara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia

► 5 septembrie 2016: Georgia - Austria 1-2 (Ananidze 78 / Hinteregger 16, Janko 42), Serbia - Irlanda 2-2 (Kostić 62, Tadić 69-pen. / Hendrick 3, Murphy 81), Țara Galilor - Moldova 4-0 (Vokes 38, Allen 44, Bale 51, 90+5-pen.)
► 6 octombrie 2016: Austria - Țara Galilor 2-2 (Arnautović 28, 48 / Allen 22, Wimmer 45+1-autogol), Moldova - Serbia 0-3 (Kostić 19, Ivanović 37, Tadić 60), Irlanda - Georgia 1-0 (Coleman 56)

► 9 octombrie 2016: Țara Galilor - Georgia 1-1 (Bale 10 / Okriashvili 57), Moldova - Irlanda 1-3 (Bugaev 45+1 / Long 2, McClean 69, 76), Serbia - Austria 3-2 (A. Mitrović 6, 23, Tadić 74 / Sabitzer 16, Janko 62)
► 12 noiembrie 2016: Austria - Irlanda 0-1 (McClean 48), Georgia - Moldova 1-1 (Kazaishvili 16 / Gațcan 78), Țara Galilor - Serbia 1-1 (Bale 30 / A. Mitrović 86)
► 24 martie 2017: Georgia - Serbia 1-3 (Katcharava 6 / Tadić 45-pen., A. Mitrović 64, Gačinović 86), Austria - Moldova 2-0 (Arnautović 75, Harnik 90), Irlanda - Țara Galilor 0-0
► 11 iunie 2017: Moldova - Georgia 2-2 (Gînsari 15, Dedov 36 / Merebashvili 65, Kazaishvili 70), Irlanda - Austria 1-1 (Walters 85 / Hinteregger 31), Serbia - Țara Galilor 1-1 (A. Mitrović 74 / Ramsey 35-pen.)
► 2 septembrie 2017: Georgia - Irlanda 1-1 (Kazaishvili 34 / Duffy 4), Serbia - Moldova 3-0 (Gačinović 20, Kolarov 30, A. Mitrović 81), Țara Galilor - Austria 1-0 (Woodburn 74)
► 5 septembrie 2017: Austria - Georgia 1-1 (Schaub 43 / Gvilia 8), Moldova - Țara Galilor 0-2 (Robson-Kanu 80, Ramsey 90+3), Irlanda - Serbia 0-1 (Kolarov 55)
► 6 octombrie 2017: Georgia - Țara Galilor 0-1 (Lawrence 49), Austria - Serbia 3-2 (Burgstaller 25, Arnautović 76, Schaub 89 / Milivojević 11, Matić 83), Irlanda - Moldova 2-0 (Murphy 2, 19)
► 9 octombrie 2017: Moldova - Austria 0-1 (Schaub 69), Serbia - Georgia 1-0 (Prijovic 74), Țara Galilor - Irlanda 0-1 (McClean 57)

SERBIA 10 6 3 1 20-10 21
Irlanda 10 5 4 1 12-6 19
Țara Galilor 10 4 5 1 13-6 17
Austria 10 4 3 3 14-12 15
Georgia 10 0 5 5 8-14 5
Moldova 10 0 2 8 4-23 2


Grupa E: România, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan

► 4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia 1-0 (Eriksen 17), Kazahstan - Polonia 2-2 (Khizhnichenko 51, 58 / Kapustka 9, Lewandowski 35-pen.), România - Muntenegru 1-1 (Popa 85 / Jovetić 87)
► 8 octombrie 2016: Armenia - România 0-5 (Stancu 4-pen., Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 60), Muntenegru - Kazahstan 5-0 (Tomašević 24, N. Vukčević 59, Jovetić 64, Bećiraj 73, Savić 78), Polonia - Danemarca 3-2 (Lewandowski 20, 36-pen., 48 / Glik 49-autogol, Y. Poulsen 69)

► 11 octombrie 2016: Kazahstan - România 0-0, Danemarca - Muntenegru 0-1 (Bećiraj 32), Polonia - Armenia 2-1 (Mkoyan 48-autogol, Lewandowski 90+5 / Pizzelli 50)
11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru 3-2 (A. Grigoryan 50, Haroyan 74, Ghazaryan 90+3 / Kojašević 36, Jovetić 38), Danemarca - Kazahstan 4-1 (Cornelius 15, Eriksen 36, 90+2, Ankersen 78/ Suyumbayev 17), România - Polonia 0-3 (Grosicki 11, Lewandowski 83, 90+1-pen.)
► 26 martie 2017: Armenia - Kazahstan 2-0 (Mkhitaryan 73, Özbiliz 75), Muntenegru - Polonia 1-2 (Mugoša 63 / Lewandowski 40, Piszczek 82), România - Danemarca 0-0
► 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca 1-3 (Kuat 76 / N. Jørgensen 27, Eriksen 51-pen., Dolberg 81), Muntenegru - Armenia 4-1 (Bećiraj 2, Jovetić 28, 54, 82 / Koryan 89), Polonia - România 3-1 (Lewandowski 29-pen., 57, 62-pen. / Stancu 77)
► 1 septembrie 2017: Kazahstan - Muntenegru 0-3 (Vešović 31, Bećiraj 53, Simić 63), Danemarca - Polonia 4-0 (Delaney 16, Cornelius 42, N. Jørgensen 59, Eriksen 80), România - Armenia 1-0 (Maxim 90+1)
► 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca 1-4 (Koryan 6 / Delaney 17, 82, 90+3, Eriksen 29), Muntenegru - România 1-0 (Jovetić 75), Polonia - Kazahstan 3-0 (Milik 11, Glik 74, Lewandowski 86-pen.)
► 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia 1-6 (Hambartsumyan 39 / Grosicki 2, Lewandowski 18, 25, 64, Błaszczykowski 58, Wolski 89), Muntenegru - Danemarca 0-1 (Eriksen 16), România - Kazahstan 3-1 (Budescu 33, 38-pen., Keșerü 73 / Turysbek 82)
► 8 octombrie 2017: Danemarca - România 1-1 (Eriksen 60-pen. / Deac 88), Kazahstan - Armenia 1-1 (Turysbek 64 / Mkhitaryan 26), Polonia - Muntenegru 4-2 (Mączyński 6, Grosicki 16, Lewandowski 85, Stojković 87-autogol / Mugoša 78, Tomašević 83)

POLONIA 10 8 1 1 28-14 25
Danemarca 10 6 2 2 20-8 20
Muntenegru 10 5 1 4 20-12 16
ROMÂNIA 10 3 4 3 12-10 13
Armenia 10 2 1 7 10-26 7
Kazahstan 10 0 3 7 6-26 3


Grupa F: Anglia, Slovacia, Scoția, Slovenia, Lituania, Malta

► 4 septembrie 2016: Lituania - Slovenia 2-2 (Černych 32, Slivka 34 / Krhin 77, Cesar 90+3), Slovacia - Anglia 0-1 (Lallana 90+5), Malta - Scoția 1-5 (Effiong 14 / Snodgrass 10, 61-pen., 85, C. Martin 53, S. Fletcher 78)
► 8 octombrie 2016: Anglia - Malta 2-0 (Sturridge 29, Alli 38), Scoția - Lituania 1-1 (McArthur 89 / Černych 59), Slovenia - Slovacia 1-0 (Kronaveter 74)

► 11 octombrie 2016: Lituania - Malta 2-0 (Černych 76, Novikovas 84-pen.), Slovacia - Scoția 3-0 (Mak 18, 56, Nemec 68), Slovenia - Anglia 0-0
11 noiembrie 2016: Anglia - Scoția 3-0 (Sturridge 23, Lallana 50, Cahill 61), Malta - Slovenia 0-1 (Verbič 47), Slovacia - Lituania 4-0 (Nemec 12, Kucka 15, Škrtel 36, Hamšík 86)
► 26 martie 2017: Anglia - Lituania 2-0 (Defoe 22, Vardy 66), Malta - Slovacia 1-3 (J.P. Farrugia 14 / Weiss 2, Greguš 41, Nemec 84), Scoția - Slovenia 1-0 (C. Martin 88)
► 10 iunie 2017: Scoția - Anglia 2-2 (Griffiths 87, 90 / Oxlade-Chamberlain 70, Kane 90+3), Slovenia - Malta 2-0 (Iličić 45+2, Novakovič 84), Lituania - Slovacia 1-2 (Novikovas 90+3 / Weiss 32, Hamšík 58)
► 1 septembrie 2017: Lituania - Scoția 0-3 (Armstrong 25, Robertson 30, McArthur 72), Malta - Anglia 0-4 (Kane 53, 90+2, Bertrand 86, Welbeck 90+1), Slovacia - Slovenia 1-0 (M. Mevlja 81-autogol)
► 4 septembrie 2017: Anglia - Slovacia 2-1 (Dier 37, Rashford 59 / Lobotka 3), Scoția - Malta 2-0 (Berra 9, Griffiths 49), Slovenia - Lituania 4-0 (Iličić 25-pen., 61-pen., Verbič 82, Birsa 90)
► 5 octombrie 2017: Anglia - Slovenia 1-0 (Kane 90+4), Malta - Lituania 1-1 (Agius 23 / Slivka 53), Scoția - Slovacia 1-0 (Škrtel 89-autogol)
► 8 octombrie 2017: Lituania - Anglia 0-1 (Kane 27-pen.), Slovacia - Malta 3-0 (Nemec 33, 62, Duda 69), Slovenia - Scoția 2-2 (Bezjak 52, 72 / Griffiths 32, Snodgrass 88)

ANGLIA 10 8 2 0 18-3 26
Slovacia 10 6 0 4 17-7 18
Scoția 10 5 3 2 17-12 18
Slovenia 10 4 3 3 12-7 15
Lituania 10 1 3 6 7-20 6
Malta 10 0 1 9 3-25 1


Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein

► 5 septembrie 2016: Albania - Macedonia 2-1 (Sadiku 9, Balaj 89 / Alioski 51), Israel - Italia 1-3 (Ben Chaim 35 / Pellè 14, Candreva 31-pen., Immobile 83), Spania - Liechtenstein 8-0 (Diego Costa 10, 66, Sergi Roberto 5, Silva 59, 90+1, Vitolo 60, Morata 82, 83)
► 6 octombrie 2016: Macedonia - Israel 1-2 (Nestorovski 63 / Hemed 25, Ben Chaim 43), Italia - Spania 1-1 (De Rossi 82-pen. / Vitolo 55), Liechtenstein - Albania 0-2 (Jehle 12-autogol, Balaj 71)

► 9 octombrie 2016: Israel - Liechtenstein 2-1 (Hemed 4, 16 / Göppel 49), Albania - Spania 0-2 (Diego Costa 55, Nolito 63), Macedonia - Italia 2-3 (Nestorovski 57, Hasani 59 / Belotti 24, Immobile 75, 90+2)
► 12 noiembrie 2016: Albania - Israel 0-3 (Zahavi 18-pen., Einbinder 66, Atar 83), Liechtenstain - Italia 0-4 (Belotti 11, 44 , Immobile 12, Candreva 32), Spania - Macedonia 4-0 (Velkovski 34-autog., Vitolo 63, Monreal 84, Aduriz 85)
► 24 martie 2017: Italia - Albania 2-0 (De Rossi 12-pen., Immobile 80), Liechtenstein - Macedonia 0-3 (Nikolov 43, Nestorovski 68, 73), Spania - Israel 4-1 (Silva 13, Vitolo 45+1, Diego Costa 51, Isco 88 / Refaelov 76)
► 11 iunie 2017: Macedonia - Spania 1-2 (Ristovski 66 / Silva 15, Diego Costa 27), Israel - Albania 0-3 (Sadiku 22, 44, Memushaj 71), Italia - Liechtenstein 5-0 (Insigne 35, Belotti 52, Éder 74, Bernardeschi 83, Gabbiadini 90+1)
► 2 septembrie 2017: Albania - Liechtenstein 2-0 (Roshi 54, Agolli 78), Israel - Macedonia 0-1 (Pandev 73), Spania - Italia 3-0 (Isco 13, 40, Morata 77)
► 5 septembrie 2017: Macedonia - Albania 1-1 (Trajkovski 78-pen. / Roshi 53), Italia - Israel 1-0 (Immobile 53), Liechtenstein - Spania 0-8 (Ramos 3, Morata 15, 54, Isco 16, Silva 39, Aspas 51, 63, Göppel 89-autogol)
► 6 octombrie 2017: Italia - Macedonia 1-1 (Chiellini 40 / Trajkovski 77), Liechtenstein - Israel 0-1 (Tibi 21), Spania - Albania 3-0 (Rodrigo 16, Isco 24, Thiago Alcántara 27)
► 9 octombrie 2017: Albania - Italia 0-1 (Candreva 73), Macedonia - Liechtenstein 4-0 (Musliu 36, Trajkovski 38, Bardi 66, Ademi 68), Israel - Spania 0-1 (Illarramendi 76)

SPANIA 10 9 1 0 36-3 28
Italia 10 7 2 1 21-8 23
Albania 10 4 1 5 10-13 13
Israel 10 4 0 6 10-15 12
Macedonia 10 3 2 5 15-15 11
Liechtenstein 10 0 0 10 1-39 0


Grupa H: Belgia, Bosnia-Herțegovina, Grecia, Estonia, Cipru, Gibraltar

► 6 septembrie 2016: Bosnia-Herțegovina - Estonia 5-0 (Spahić 7, 90+2, Džeko 23-pen., Medunjanin 71, Ibišević 83), Cipru - Belgia 0-3 (R. Lukaku 13, 61, Carrasco 81), Gibraltar - Grecia 1-4 (Walker 26 / Mitroglou 10, Wiseman 44-autogol, Torosidis 45+2, Fortounis 45)
► 7 octombrie 2016: Estonia - Gibraltar 4-0 (Käit 47, 70, Vassiljev 52, Mošnikov 88), Belgia - Bosnia-Herțegovina 4-0 (Spahić 26-autogol, Hazard 29, Alderweireld 60, R. Lukaku 79), Grecia - Cipru 2-0 (Mitroglou 12, Mantalos 42)

► 10 octombrie 2016: Bosnia-Herțegovina - Cipru 2-0 (Džeko 70, 81), Estonia - Grecia 0-2 (Torosidis 2, Stafylidis 61), Gibraltar - Belgia 0-6 (Benteke 1, 43, 56, Witsel 19, Mertens 51, Hazard 79)
13 noiembrie 2016: Cipru - Gibraltar 3-1 (Laifis 29, Sotiriou 65, Sielis 87 / L. Casciaro 51), Belgia - Estonia 8-1 (Meunier 8, Mertens 16, 68, E. Hazard 25, Carrasco 62, Klavan 64-autog., R. Lukaku 83, 88 / Henri Anier 29), Grecia - Bosnia-Herțegovina 1-1 (Tzavellas 90+5 / Pjanić 32)
► 25 martie 2017: Cipru - Estonia 0-0, Bosnia-Herțegovina - Gibraltar 5-0 (Ibišević 4, 43, Vršajević 52, Višća 56, Bičakčić 90+4), Belgia - Grecia 1-1 (R. Lukaku 89 / Mitroglou 46)
► 9 iunie 2017: Bosnia-Herțegovina - Grecia 0-0, Estonia - Belgia 0-2 (Mertens 31, Chadli 86), Gibraltar - Cipru 1-2 (Hernandez 30 / R. Chipolina 10-autogol, Sotiriou 87)
► 31 august 2017: Belgia - Gibraltar 9-0 (Mertens 16, Meunier 18, 61, 67, R. Lukaku 21, 38, 84-pen., Witsel 27, Hazard 45), Cipru - Bosnia-Herțegovina 3-2 (Christofi 65, Laban 67, Sotiriou 76 / Šunjić 33, Višća 44), Grecia - Estonia 0-0
► 3 septembrie 2017: Estonia - Cipru 1-0 (Käit 90+2), Grecia - Belgia 1-2 (Zeca 73 / Vertonghen 70, R. Lukaku 74), Gibraltar - Bosnia-Herțegovina 0-4 (Džeko 35, 85, Kodro 66, Lulić 84)
► 7 octombrie 2017: Gibraltar - Estonia 0-6 (Luts 10, Käit 30, Zenjov 38, Tamm 52, 65, 77), Bosnia-Herțegovina - Belgia 3-4 (Medunjanin 30, Višća 39, Dumić 82 / Meunier 4, Batshuayi 59, Vertonghen 68, Carrasco 84), Cipru - Grecia 1-2 (Sotiriou 18 / Mitroglou 24, Tziolis 26)
► 10 octombrie 2017: Grecia - Gibraltar 4-0 (Torosidis 32, Mitroglou 61, 63, Gianniotas 78), Belgia - Cipru 4-0 (E. Hazard 12, 63-pen., T. Hazard 52, R. Lukaku 78), Estonia - Bosnia-Herțegovina 1-2 (Antonov 75 / I. Hajrovic 48, 84)

BELGIA 10 9 1 0 43-6 28
Grecia 10 5 4 1 17-6 19
Bosnia-Herțegovina 10 5 2 3 24-13 17
Estonia 10 3 2 5 13-19 11
Cipru 10 3 1 6 9-18 10
Gibraltar 10 0 0 10 3-47 0


Grupa I: Croația, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda, Kosovo

► 5 septembrie 2016: Croația - Turcia 1-1 (Rakitić 44-pen. / Hakan Çalhanoğlu 45+3), Ucraina - Islanda 1-1 (Yarmolenko 41 / Finnbogason 6), Finlanda - Kosovo 1-1 (Arajuuri 18 / V. Berisha 60-pen.)
► 6 octombrie 2016: Islanda – Finlanda 3-2 (Árnason 37, Finnbogason 90+1, R. Sigurdsson 90+6 / Pukki 21, Lod 39), Turcia – Ucraina 2-2 (Ozan Tufan 45+1, Hakan Çalhanoğlu 81-pen. / Yarmolenko 24-pen., Kravets 27), Kosovo - Croația 0-6 (Mandžukić 6, 24, 35, Mitrović 68, Perišić 83, N. Kalinić 90+2)
► 9 octombrie 2016: Finlanda – Croația 0-1 (Mandžukić 18), Ucraina - Kosovo 3-0 (Rrahmani 31-autogol, Yarmolenko 81, Rotan 87), Islanda - Turcia 2-0 (Ömer Toprak 42-autogol, Finnbogason 44)

12 noiembrie 2016: Croația - Islanda 2-0 (Brozovici 15, 90+1), Ucraina - Finlanda 1-0 (Kravets 25), Turcia - Kosovo 2-0 (Burak Yilmaz 51, Volkan Sen 55)
► 24 martie 2017: Kosovo - Islanda 1-2 (Nuhiu 52 / Sigurdarsson 25, G. Sigurdsson 35-pen.), Croația - Ucraina 1-0 (N. Kalinić 38), Turcia - Finlanda 2-0 (Cenk Tosun 9, 13)
► 11 iunie 2017: Finlanda - Ucraina 1-2 (Pohjanpalo 72 / Konoplyanka 51, Besedin 75), Islanda - Croația 1-0 (H. Magnússon 90), Kosovo - Turcia 1-4 (Rrahmani 22 / Volkan Şen 6, Cengiz Ünder 31, Burak Yılmaz 61, Ozan Tufan 82)
► 2 septembrie 2017: Finlanda - Islanda 1-0 (Ring 8), Ucraina - Turcia 2-0 (Yarmolenko 18, 42), Croația - Kosovo 1-0 (Vida 74)
► 5 septembrie 2017: Kosovo - Finlanda 0-1 (Pukki 83), Islanda - Ucraina 2-0 (G. Sigurdsson 47, 66), Turcia - Croația 1-0 (Cenk Tosun 75)
► 6 octombrie 2017: Croația - Finlanda 1-1 (Mandžukić 57 / Soiri 90), Turcia - Islanda 0-3 (Gudmundsson 32, B. Bjarnason 39, Árnason 50), Kosovo - Ucraina 0-2 (Paqarada 60-autogol, Yarmolenko 87)
► 9 octombrie 2017: Islanda - Kosovo 2-0 (G. Sigurdsson 40, Gudmundsson 68), Finlanda - Turcia 2-2 (Arajuuri 76, Pohjanpalo 88 / Cenk Tosun 57, 83), Ucraina - Croația 0-2 (Kramarić 62, 70)

ISLANDA 10 7 1 2 16-7 22
Croația 10 6 2 2 14-4 20
Ucraina 10 5 2 3 13-9 17
Turcia 10 4 3 3 14-13 15
Finlanda 10 2 3 5 9-13 9
Kosovo 10 0 1 9 3-24 1

S-au calificat la Campionatul Mondial 2018: Rusia (țara gazdă), Franța, Portugalia, Germania, Serbia, Polonia, Anglia, Spania, Belgia, Islanda.

Vor disputa un baraj în dublă manșă: Suedia, Elveția, Irlanda de Nord, Irlanda, Danemarca, Italia, Grecia, Croația. Tragerea la sorți va avea loc pe 17 octombrie, iar partidele se vor juca pe 9-11 noiembrie (manșa tur), respectiv 12-14 noiembrie (manșa retur).

SPONSORI
PARTENERI