În primul joc de la Soci, ”tricolorele” U19 au remizat, scor 1-1, cu selecționata regiunii Krasnodar.

Antrenorul Florin Bugar a folosit următoarele jucătoare:

Niculescu – Mera, Desmerean, Barabasi, David – Balazs (54 D. Pop), Filler (80+1 Tatu) – Nica (41 Merlan), Voicu, Bențoiu – Bistrian

Selecționata regiunii Krasnodar a deschis scorul în minutul 34, iar România a reușit să egaleze în minutul 53 prin reușita Monicăi Bențoiu.

România face parte din grupa A: pe 9 martie, ”tricolorele” vor juca, de la ora 12:10, împotriva Poloniei, iar pe 11 martie, de la ora 12:10, este programată confruntarea cu Moldova.

Pe 13 martie sunt programate sferturile de finală, în care se califică primele două echipe din fiecare din cele trei grupe plus cele mai bune două ocupante ale locurilor secunde. Pe 15 martie se vor disputa semifinalele, iar pe 17 martie va avea loc finala Kuban Spring 2015.

Selecționata feminină Under 19 a României se pregătește pentru Turul de Elită, ultima rundă înaintea Campionatului European. Pe 4, 6 și 9 aprilie va întâlni Rusia, Franța, respectiv Islanda în calificările pentru EURO, la miniturneul ce va fi găzduit în Hexagon.