Lupta pentru Mondial continuă în Germania și apoi pe teren propriu cu Armenia! Oră de oră ești alături de tricolori în cantonament, vezi mai jos imagini și materiale video spectaculoase, informații proaspete și concursuri cu premii!

TRICOLORII ÎN OCTOMBRIE

• Vineri, 8 octombrie: Germania – ROMÂNIA 2-1 – Volksparkstadion (Hamburg)
  • Luni, 11 octombrie: ROMÂNIA – Armenia, ora 21:45 – Stadion Steaua (București)

Partidele vor fi LIVE pe PRO TV și Radio România Actualități. Bilete sunt disponibile aici.

8 OCTOMBRIE

GERMANIA – ROMÂNIA 2-1 (Gnabry 52, Muller 81 / Hagi 9)

GERMANIA: 22. ter Stegen – 18. Hofmann (16. Klostermann, 85), 15. Sule, 2. Rudiger, 5. Kehrer – 8. Goretzka, 6. Kimmich – 10. Gnabry, 11. Reus (7. Havertz, 67), 19. Sane (20. Adeyemi, 89) – 9. Werner (13. Muller, 67). Selecționer: Hansi Flick
Rezerve: 12. Leno – 3. Schlotterbeck, 4. Ginter, 14. Musiala, 17. Neuhaus, 21. Raum, 23. Wirtz

ROMÂNIA: 1. Niță – 2. Rațiu, 17. Rus, 6. Chiricheș-cpt., 15. Burcă (4. Manea, 50), 3. Toșca – 14. Hagi (10. Maxim, 60), 23. Stanciu (5. Albu, 82), 18. Marin, 22. Mihăilă (7. Ivan, 60)- 9. Pușcaș (20. Mitriță, 82). Selecționer: Mirel Rădoi
Rezerve: 12. Vlad, 16. Aioani – 8. Cicâldău, 11. Bancu, 13. Keșeru, 19. Cordea, 21. Moruțan

20:25

Cei 11 tricolori din teren care alături de cei 12 de pe bancă vor încerca să producă surpriza astăzi la Hamburg! Germania – România, LIVE de la 21:45 pe PRO TV și Radio România Actualități!

19:00

La Volksparkstadion din Hamburg, vestiarul României e gata, la fel sunt și tricolorii pentru o partidă care să răstoarne toate așteptările! LUPTĂM ÎMPREUNĂ!

18:00

Florin Niță a închis poarta naționalei în cele 3 meciuri de luna trecută și a fost votat TRICOLORUL LUNII SEPTEMBRIE pe www.peluzatricolora.ro! „Mulțumesc încă o dată pentru aprecierile și votul suporterilor. Mă simt onorat de fiecare dată când joc pentru România și îmi voi face mereu treaba cât mai bine. Luptăm împreună!”.

Vezi clasamentul final și câștigătorul voucher-ului în magazinul FRF.

16:00

La ședința tehnică UEFA premergătoare partidei de azi cu Germania, s-au anunțat 850 suporteri români în primul sector dedicat fanilor oaspeți din perioada pandemiei la un meci al României. Suntem siguri că vom fi aproape 1.000 plus mulți alți români din Germania și țările vecine în restul arenei!

14:00

Avem numerele tricolorilor pentru meciul cu Germania, LIVE de la 21:45 pe PRO TV și Radio România Actualități!

12:00

Din păcate, din cauza unor ușoare probleme medicale resimțite pe durata cantonamentului, Ionuț Nedelcearu nu va fi apt pentru partida de diseară cu Germania! Recuperare rapidă pentru Armenia și drumul spre Mondial!

10:00

Florin Cătălin Gherghina a intrat în jocul lui Alex Cicâldău, și-a imaginat următorul gol al tricolorului la națională și a câștigat tricoul României! Așteptăm un mesaj în privat din partea sa, pe pagina de Facebook a Echipei naționale, pentru a afla cum intră în posesia premiului. Iată mesajul său:

„Germania – România, minutul 90+4, scorul este 1-1, se pare că avem ultimul atac, HAI ROMÂNIA! Cicâldău pasează in bandă la Moruțan, se pare că vom avea o fază făcută a la Galatasaray, Moruțan centrează impecabil din rabona, Keșeru e destinatarul, însă Rudiger respinge cu capul, darrrrrr… atenție la Cicâldău care vine lansat pe respingere în 25 metri și șutează, șutează, șutează, e goooollll, goooolll, gooolll, incredibil Alex Cicăldau, prinde un șpiț teribil, mingea merge teleghidată în vinclul din stânga porții lui Manuel Neuer, arbitrul fluieră finalul meciului, România învinge Germania, e sărbătoare pe Volksparkstadion din Hamburg! Final de meci, Alex Cicâldău își aruncă tricoul de joc în peluză, îl prinde Florin Gherghina, care în euforia golului își pierduse tricoul în adâncul peluzei, la fix, sigur nu o să răcească, avem prezent în stadion cel mai fericit român! Hai România! Aleeee!!!”

8:00

Video cu ultimele pregătiri ale tricolorilor înainte de Germania! Diseară de la 21:45, la Hamburg, LUPTĂM ÎMPREUNĂ! Meciul e LIVE pe PRO TV și Radio România Actualități!

7 OCTOMBRIE

20:30

Pe o vreme perfectă pentru fotbal, 14 grade Celsius, tricolorii au luat contact cu Volksparkstadion din Hamburg, arena unde în 1983 dinamoviștii reușeau o calificare europeană istorică în fața echipei de club locale, azi în 2.Bundesliga. Așa cum declarase și la conferința de presă premergătoare, Mirel Rădoi a utilizat sesiunea oficială de antrenament atât pentru ultimele repetiții dedicate strategiilor tactice, cât și pentru definitivarea echipei de start pentru mâine. Chiar dacă stadionul, pe care România va juca în premieră, a fost renovat în 1998, ne dorim toți ca amintirea succesului românesc să rămână și să devină prezent în drumul spre Mondial!

19:00

Declarațiile lui George Pușcaș și Mirel Rădoi la conferința de presă de la Hamburg.

16:00

Deși Dragoș Nedelcu, singurul tricolor din lot care joacă în fotbalul german, e suspendat pentru meciul de mâine, Alex Maxim îi știe cel mai bine pe nemți! Știai că fost coechipier cu Rudiger și Werner? Două sezoane cu fundașul și trei cu atacantul, la Stuttgart!

14:00

Înaintea partidei Germania – România de mâine, pe Volksparkstadion din Hamburg, gazdele susțin conferința de presă oficială. Iată din declarațiile Hansi Flick înainte de meci:

Antrenamentul de ieri m-a mulțumit foarte mult, am văzut calitate și intensitate. Încât am decis nici să nu mai parcurgem partea a doua pe care o pregătisem pentru antrenamentul de ieri, care era în special tactică.

Mirel Rădoi face o treabă foarte bună, joacă ofensiv, încearcă să construiască o echipă care joacă fotbal. Trebuie să punem presiune pe România.

Am mare încredere în Kehrer, poate juca aproape oriunde în defensivă, chiar și mijlocaș defensiv, unde activa în perioada de la tineret. Îmi place mult, concentrarea și intensitatea lui mă impresionează. A fost absent din motive medicale în ultima vreme, dar în septembrie a jucat bine.

Avem 3 sau 4 variante pe postul pe care joacă Muller, e o provocare pentru titularizare, dar Thomas e un jucător extrem de important pentru noi. E o provocare să explicăm celor care nu sunt titulari alegerile noastre, dar am asigurat mereu o comunicare bună.

1-0 ar fi un rezultat pe care l-aș primi cu bucurie, sunt 3 puncte, ne ajută la calificare. Dar vrem să bucurăm suporterii și va fi un meci frumos.

12:00

S-a stabilit echipamentul nostru pentru partida cu Germania de mâine, la Hamburg: tricou galben, șort alb și jambiere galbene! Tricolorii vor utiliza astfel echipamentul de bază în fața liderilor grupei. Meciul va fi LIVE, de la 21:45, pe PRO TV și Radio România Actualități. LUPTĂM ÎMPREUNĂ!

10:00

Revenit în lotul tricolor după o accidentare, Andrei Burcă e “stăpânul aerului” în defensiva noastră. Așa că l-am provocat la un interviu inedit, la mii de metri înălțime, pe durata zborului spre Hamburg. Ce spune despre repriza fără gol cu Germania de la București și avancronica duelului de mâine!

8:00

6 OCTOMBRIE

22:00

După mai bine de 2 ore de zbor, tricolorii au aterizat la Hamburg pentru meciul cu Germania de vineri. Mâine, la Volksparkstadion, sunt programate conferința de presă și antrenamentul oficial.

Conferința va fi transmisă LIVE de la ora 19:00 pe Youtube FRF TV, Liveblog Peluza Tricoloră de pe www.frf.ro și pagina de facebook Echipa Națională de Fotbal a României.

20:00

18:00

16:00

15:00

Goluri și parade spectaculoase la finalul antrenamentului de azi!

14:00

Super interviu cu Nicolae Stanciu întrebat de 7 internaționali români de Bundesliga, pentru că urmează meciul cu Germania! Top 3 jucători alături de care a jucat, ce a învățat de la fiecare selecționer și cum vede posibila trecere spre fotbalul german!

12:00

Avem mai puține imagini de la antrenamentul din această dimineață, punem în practică schemele pentru Germania și Armenia! La 17:30 decolăm spre Hamburg, AMR 2 zile până la primul meci!

10:00

Trei tricolori, două adevăruri și o provocare: cum a ajuns Maxim să gătească omletă pentru Nedelcu și Cordea!

8:00

Ieri, tricolorii care nu sunt vaccinați sau nu au trecut prin boală au efectuat testarea Covid solicitată de UEFA pentru desfășurarea partidei din Germania. Avem rezultatele și toate sunt NEGATIVE! Luptăm Împreună!

5 OCTOMBRIE

22:00

Antrenament fără menajamente înainte de meciul cu Germania. Vezi faze din jocul tricolorilor!

20:00

Marți, selecționerul Mirel Rădoi a putut lucra pentru prima dată la intensitate maximă, înainte de Germania, cu un lot complet de jucători. Tricolorii au aplicat în diferite exerciții și în joc principiile tactice stabilite de staff-ul tehnic. Mâine, vom decola spre Hamburg, aterizarea fiind programată la ora Germaniei 19:15.

18:00

16:00

Fotbalistul lui PAOK, unde este antrenat de fostul selecționer Răzvan Lucescu, revine la echipa națională după un an de pauză și e pregătit să contribuie decisiv la parcursul României spre Mondial!

14:00

Confesiune inedită în timp ce gătește a noului bucătar al tricolorilor, chef Andrei Voica! Cum a ajuns de la fotbalist la câștigător MasterChef și bucătar al Universității Craiova! Ce gătește jucătorilor și întâmplarea amuzantă numărul 1 cu ei!

12:00

Adi Rus și Marian Aioani într-un concurs amuzant cu produsele SuporterRO, prima și singura marcă dedicată suporterilor, lansată de Penny, sponsor principal al României și României U21!

10:00

Testare COVID în cantonamentul tricolorilor: potrivit noului protocol UEFA, doar cei care nu s-au vaccinat sau nu au trecut prin boală efectuează această testare obligatorie înaintea meciului cu Germania! Vom reveni cu rezultatele!

8:00

Până la finalul zilei de 7 octombrie mai poți vota, pe www.peluzatricolora.ro, TRICOLORUL LUNII SEPTEMBRIE!

4 OCTOMBRIE

22:00

Vezi VIDEO de la antrenamentul de luni seară. De mâine pregătim pe teren planul tactic pentru Germania!

20:00

Tricolorii s-au antrenat în formulă completă, dar încă pe grupuri, cei care au evoluat duminică intrând în programul de refacere. Până când va putea lucra la turație maximă cu întreg lotul, Mirel Rădoi și staff-ul său au lucrat primele exerciții tactice cu o jumătate din lot.

⏰ 18:00

Intră în jocul lui Alex Cicâldău pe pagina de Facebook a Echipei naționale și poți câștiga tricoul României!

⏰ 16:00

Interviu cu 20 de gloanțe și Andrei Ivan, autointitulat “Bon Jovi” pe teren! Cu ce antrenor ar pleca în vacanță, ce l-a enervat dar și-a însușit în Oltenia plus suma maximă cheltuită într-o zi de Counter Strike! „După ce înscriu la națională, mă dau peste cap de două ori dacă e nevoie să valideze VAR!”.

⏰ 14:00

⏰ 12:00

Mulțumim tuturor pentru comentariile scrise în concursul având ca premii bilete la România – Armenia! Iată mesajele câștigătoare și autorii pe care îi așteptăm pe noul stadion Steaua, cu rugămintea să ne scrie în privat pe pagina de facebook Echipa națională de fotbal a României pentru detalii privind primirea biletelor:

„Meciurile le-am trait sincer, intens, frumos, plină de entuziasm! Le-am trăit în trei culori: când fierbinte, când mai calm, când cu lacrimi în ochi, adică le-am trăit ROȘU- GALBEN-ALBASTRU, le-am trăit colorat! Trăiesc la maxim fiecare clipă din meci, cu pumnii strânși, cu ochii mari, cu inima plină de emoție. Gândurile mele magice și vibe-ul pozitiv… ca să nu mai zic de praful magic pe care îl trimit la fiecare meci le asigură toaaaaaată energia și magiaaaaa să reușească iar și iar și mereu! Sper să câștig pentru că fiind o zână o să fac o magie pe 11 octombrie…. Vă riscați să rămân acasă?” – Bianca Cat

„Am fost pe stadion la meciul cu Liechtenstein și merg la toate meciurile naționalei din București! Îmi luasem bilet și la Romania U21 – Anglia U21, ar fi fost primul meci pe Ghencea pentru mine de când s-a reconstruit! Voi fi oricum pe stadion! Hai România!” – Andrei Drimba

”În ciuda pandemiei și a vremurilor grele în care trăim, mai sunt și momente frumoase când efectiv ne mai fac să uităm de tot ceea ce se întâmplă în jurul nostru. Aceste momente frumoase nu pot fi decât când mergi la stadion și îți susții țara, îți susții favoriții spre victorie și ai speranțe că vom trăi din nou bucuria unui mondial. Am fost la meciul cu Liechteinstein și pot spune că a fost o experiență frumoasă, dar și o atmosferă ca la un meci mare. Astfel de emoții și atmosferă aș vrea să trăiesc din nou. Hai România!” – Bogdan Vasilache

⏰ 10:00

Concurs video inedit cu portarii de la Rapid și FCSB la națională! Scor final 5-2 și provocare interesantă pentru pierzător! Cum s-au descurcat Moldovan și Vlad?

⏰ 8:00

3 OCTOMBRIE

⏰ 22:00

Încheiem ziua cu un scurt clip de la antrenamentul din această seară:

⏰ 20:00

Doar 12 tricolori a avut la dispoziție Mirel Rădoi la antrenamentul din această seară, primul din stagiul echipei naționale. Celor 10 care au început sesiunea de pregătire li s-au alăturat, pe parcurs, Rațiu și Pușcaș, sosiți în cursul serii. Abia mâine la 17:30 vom fi în formulă completă, după ultimele meciuri la cluburi pentru o parte din convocați. AMR 5 zile până la duelul de la Hamburg!

⏰ 18:00

Cel puțin 11 jucători din lotul lui Hansi Flick pentru meciul cu Germania au un background fundamentat pe sportul de performanță! Părinții, bunicii, frații sau surorile lor s-au remarcat în fotbal și dincolo de el, obținând chiar medalii olimpice! Cine sunt aceștia?

Neuer – fratele său, Marcel, este arbitru în ligile inferioare din Germania, oficiind ultima oară în eșaloanele cinci și șase.

Sane – tatăl său, Souleyman, a fost un atacant cu 55 de meciuri și 29 goluri pentru naționala Senegalului, activând la club pentru Freiburg, Nurnberg, FC Tirol sau Lausanne. Mama, Regina, a fost medaliată cu bronz la Jocurile Olimpice 1984 la gimnastică ritmică!

Werner – tatăl său, Gunther Schuch, a fost atacant la Stuttgarter Kickers în anii ’70, activând până la nivelul 2.Bundesliga.

Hofmann – bunicul Erwin plus părinții Harald și Birgit au fost handbaliști de performanță, tatăl până la nivelul ligii secunde din Germania! Fratele său de 32 de ani, Benjamin, joacă fundaș dreapta la Austria Waldorf, în eșaloanele inferioare ale fotbalului german.

Musiala – tatăl lui Jamal este de origine nigeriană, Daniel Richard fiind în tinerețe jucător de primă ligă în țara africană, înainte de a sosi în Germania.

Wirtz – tatăl său, Hans-Joachim, care îi este și agent, e președintele clubului Grun-Weiss Brauweiller unde și internaționalul și-a început cariera la copii și juniori. Sora lui mai mare, Juliane, este fundaș pentru Leverkusen în Bundesliga feminină și internațional de juniori!

Havertz – bunicul din partea mamei, Richard Weidenhaupt-Pelzer, a jucat fotbal profesionist în Germania în anii 40-50, fiind chiar coechipier cu viitorul selecționer al Germaniei, Jupp Derwall!

Klostermann – ambii părinți au fost atleți de performanță, tatăl specializându-se în proba de 110 metri garduri, iar sora lui, Lisa, este portar în Bundesliga feminină!

Sule – tatăl său Gyorgy, de origine maghiară, a fost antrenor la Rot-Weiss Waldorf, în timp ce fratele lui a jucat fotbal în sistemul universitar american.

Schlotterbeck – unchiul său, Niels, a jucat două decenii în fotbalul german, la Duisburg, Hannover, Freiburg sau Hansa Rostock, în timp ce fratele său, Keven, este fundaș și coechipier la Freiburg!

Rudiger – este frate de mamă, pe filiera originii sale din Sierra Leone, cu Sahr Senesie, fost atacant la Borussia Dortmund în anii 2000!

⏰ 16:00

Super interviu cu Vali Mihăilă! Cum l-a surprins Buffon, de ce ar mai juca un sezon în Serie B, cum abordează meciul cu Germania și ce l-a impresionat la nemți, care jucător ajunge în străinătate după ce a intuit transferul lui Cicâldău!

⏰ 14:00

Primii tricolori au sosit în cantonamentul de la Mogoșoaia, printre ei și debutantul Horațiu Moldovan!

⏰ 12:00

Cantonamentul tricolorilor e gata pentru sosirea jucătorilor! 14 fotbaliști ajung azi, alți 12 mâine! LUPTĂM ÎMPREUNĂ cu Germania și Armenia pentru Mondial!

⏰ 10:00

Iată cum arată tabloul ultimelor evoluții pentru tricolori la cluburi, înaintea reunirii la lot pentru meciurile cu Germania și Armenia!

Fix jumătate din lotul convocat de Mirel Rădoi, adică 13 jucători, a fost implicat în partide de vineri și ieri, alți 13 joacă azi. Iată radiografia evoluțiilor și programul zilei:

TITULARI ȘI INTEGRALIȘTI

Nedelcearu – Crotone a condus cu 2-0, respectiv 2-1 la pauză pe Ascoli, într-un meci disputat pe teren propriu în Serie B. Echipa românului, care a primit galben în minutul 16, a rămas imediat după pauză în inferioritate numerică și s-a văzut egalată în minutul 90+4!

Chiricheș – Cu Vlad în defensivă, Sassuolo a condus la pauză pe Inter Milano, pe propriul teren, după un penalty transformat. Până la final, milanezii au revenit prin goluri în minutele 58 și 78, lăsând clubul lui Chiricheș la jumătatea clasamentului în Serie A.

Rus – Condusă cu 1-0 în deplasarea de la Debrecen, în urma unui penalty, Fehervar a egalat prin același procedeu în prelungiri și se poziționează la 7 puncte în spatele liderului-surpriză din prima ligă maghiară, Kisvarda.

Albu, Moldovan – Amândoi fotbaliștii Giuleștiului au participat la remiza de la Sepsi, 2-2 scor la pauză și la final, după 2-0 pentru Rapid! Oaspeții au jucat în 10 oameni din minutul 61 dar au reușit să păstreze punctul și, prin asta, clasarea de play-off a Rapidului.

TITULARI

Rațiu – Huesca rămâne la jumătatea clasamentului din liga secundă spaniolă după 1-2 pe teren propriu cu Tenerife. Tricolorul a rămas pe teren până în minutul 83, după evoluția foarte bună de etapa trecută, când a și marcat un gol anulat ulterior pentru o poziție de ofsaid a unui coechipier.

Pușcaș – Reading conducea cu 1-0 la pauză în deplasarea de la Cardiff (Championship), astfel că în minutul 65 antrenorul a decis introducerea unui fotbalist defensiv în locul vârfului român. Decizia tactică a dus la conservarea rezultatului, victorie pentru Reading.

Mihăilă – Cu românul în ofensivă, Parma a condus cu 1-0 la pauză și 2-0 în minutul 68 în deplasarea de la SPAL din Serie B. Tricolorul a fost înlocuit și până la urmă gazdele au întors partida, reușind egalarea în prelungiri.

INTRAȚI PE PARCURS

Nedelcu – a intrat în minutul 86 al partidei Fortuna Dusseldof – Paderborn din 2.Bundesliga, la scorul de 2-3, care s-a păstrat până la final. Gazdele întorseseră meciul de la 0-1 la 2-1, dar au rămas fără puncte până la urmă.

⏰ 18:00

Din cei 26 de jucători convocați de Mirel Rădoi pentru meciurile din această lună, nouă au fost parte din România U21 semifinalistă europeană acum doi ani. Este vorba de portarul Vlad, fundașii Nedelcearu, Manea și Rus, mjlocașii Nedelcu, Hagi și Cicâldău, plus atacanții Ivan și Pușcaș! Cu Man alături (indisponibil din cauza situației medicale) și Ghiță, convocat acțiunea precedentă, am fi avut un prim 11 doar din acel grup!

⏰ 16:00

Iată cum arată principalele repere din programul fixat de staff-ul tehnic al naționalei coordonat de Mirel Rădoi pentru partidele din această lună:

• Reunirea lotului – începe mâine, 3 octombrie, ultimii jucători urmând să sosească în cantonamentul de la Mogoșoaia în seara zilei de luni, 4 octombrie, funcție de programul echipelor de club
  • Antrenamente – pe lângă sesiunile de analiză video, 4 ședințe de pregătire până la plecarea spre Germania, antrenament oficial la Hamburg, 2 antrenamente dintre care unul oficial înainte de Armenia
  • Testări COVID – două sesiuni PCR impuse de UEFA pentru disputarea partidelor, pe 5 și 10 octombrie, pe lângă testările PCR de la intrarea în cantonament + testele rapide efectuate în baza de pregătire pe durata cantonamentului
  • Transport – decolare spre Hamburg miercuri, 6 octombrie, cu aterizare la ora locală 19:15 și revenire în România pe 9 octombrie, aterizare programată la ora 19:00.

⏰ 14:00

⏰ 12:00

Fostul internațional Marius Niculae, manager al loturilor naționale U21 și de juniori, trage concluziile care pot fi de folos tricolorilor de azi după experiența barajelor ratate cu România din postura de jucător, explică de ce crede în abordarea lui Mirel Rădoi și anticipează rezultatul celor două meciuri din octombrie. Un interviu VIDEO marca FRF TV:

⏰ 10:00

Cei 26 de tricolori convocați de Mirel Rădoi au șansa să impresioneze în speranța titularizării la prima reprezentativă în ultima rundă de meciuri programate la cluburi în acest sfârșit de săptămână.

Aseară, Vlad, Cordea și Keșeru au fost titulari în victoria obținută de FCSB în prelungiri la Chindia, vârful de atac înlocuit în minutul 69, iar ceilalți doi tricolori fiind integraliști. Și Răzvan Marin a fost titular și integralist, la Cagliari în Serie A, dar echipa lui a pierdut victoria în prelungiri, fiind egalată de Venezia, 1-1.

⏰ 8:00

Liveblog Peluza Tricoloră s-a întors! De azi suntem alături de tricolori în fiecare moment al pregătirii partidelor cu Germania și Armenia din preliminariile CM 2022 și pe durata acestora! LUPTĂM ÎMPREUNĂ în drumul spre Mondial!

Deschidem maratonul nostru cu informații de ultimă oră privind brigada de arbitri delegată de UEFA la meciul cu Germania, de la Hamburg.

La centru va fi Cüneyt Çakır din Turcia, arbitru de 44 de ani aflat pe lista FIFA din 2006 și UEFA Elite din 2010. Acesta a oficiat la ultimele ediții de Mondial, inclusiv în faza semifinalelor, precum și la finala Ligii Campionilor din 2015.

Va fi primul meci al României pe care îl conduce, după ce a participat la cinci meciuri ale echipelor românești în cupele europene: FCSB – Motherwell 3-0 (2009), Schalke – FCSB 3-0 (2013), FCSB – Sporting Lisabona 1-5 (2017), CFR Cluj – Slavia Praga 0-1 (2019) și Young Boys – CFR Cluj 3-1 în august anul acesta.

Cüneyt Çakır va fi ajutat de conaționalii săi Bahattin Duran și Tarik Ongun, alături de al patrulea oficial Alper Ulusoy, în vreme ce arbitrajul VAR va fi în sarcina lui Abdulkadir Bitigen și Huseyin Gocek.