Jocul disputat în localitatea Seeboden a fost împărțit într-o repriză de 45 de minute și o alta de 40. Adversarii din Austria au primit acceptul staff-ului ”tricolorilor” de a folosi și trei jucători de la echipa U17.

Jucătorii folosiți de antrenorul Gabriel Manolache au fost:

Rus (46 Baumann) – Sabangeanu (61 Marton), Herlea (46 Popescu), Ignat, Scarlat (80 Deta) – Crișan (75 Csegoldi), Mierlea-cpt. (65 Onișa) – Gîrbiță (55 Lupu), Duminică (70 Bradu), Horșia (46 Bairam) – Chera (46 Enea)

După ce au primit gol în chiar primul minut, ”tricolorii” au replicat prin reușita lui Csegoldi din minutul 80.

La acest meci au jucat și doi juniori români din Elveția, Alexander Herlea și Giovanni Popescu, testați în premieră de antrenorul selecționatei U15.

Următorul meci al României U15 este programat pe 8 aprilie, de la ora 18:30, cu Lendorf.