Etapa a 3-a din play-off-ul și play-out-ul Ligii I a fost unul important pentru jucătorii eligibili pentru Regula sub 21. 37 de fotbaliști sub 21 au evoluat pe parcursul celor șapte partide, dintre care 19 au fost integraliști. Pentru Markovic, meciul cu CFR-ul a însemnat și debutul său în Liga 1, atacantul de 16 ani prinzând pe teren ultimele 11 minute ale duelului cu clujenii.

Partida în care au ieșit în evidență cei mai mulți jucători U21 au fost duelul dintre FC Voluntari și Gaz Metan Mediaș, 2-2, unde dintre cele patru goluri marcate, trei au fost reușite de fotbaliști tineri: Voduț pentru ilfoveni, Iulian Cristea și Buziuc pentru medieșeni. Al patrulea gol al etapei reușit de un jucător U21 a fost marcat de Păun pentru CFR în victoria cu 4-1 contra celor ce la CSU Craiova.

Etapa 3 / Play-off
CSU Craiova – CFR Cluj 1-4
Gustavo (49-pen) / C. Deac (18,73), Păun (20), Gomelt (73)

CSU Craiova: Screciu (integralist), A. Ivan (titular, 89 de minute), Markovic (din minutul 79)
CFR: Horj (integralist), Păun (titular, 71 de minute)

FCSB– Dinamo 2-1
Alibec (10), Boldrin (75) / Nemec (57)

FCSB: Ov. Popescu (integralist), Fl. Tănase (titular, 90 de minute)
Dinamo: St. Filip (integralist), Nedelcearu (integralist), P.Petre (din minutul 59)

Astra – Viitorul 1-2
D. Florea (39) / Chițu (13), Săpunaru (20 – autogol)

Astra: Alex Ioniță II (integralist)
Viitorul: Nedelcu (integralist), Țîru (integralist), Vână (integralist), Fl. Coman (integralist), Casap (din minutul 53), Dumitrescu (din minutul 66)

Etapa 3 / Play-out
Concordia – Pandurii Târgu-Jiu 0-1
Firțulescu (52)

Concordia: Dobrosavlevici (integralist), Răsdan (integralist), Ciobanu (din minutul 60)
Pandurii: Zaina (titular, 60 de minute), Hlistei (din minutul 60), Hamed (din minutul 81)

FC Botoșani – ASA Târgu-Mureș 2-0
Golofca (49), Vașavari (60-pen.)

FC Botoșani: Juncănaru (titular, 46 de minute), Moruțan (integralist)
ASA Târgu-Mureș: E. Pap (integralist), Petra (din minutul 55)

CSM Iași – ACS Poli 1-0
Bole (46)

CSM Iași: Ștefănescu (integralist), Panțîru (din minutul 65)
ACS Poli: Bărbuț (integralist), Bocșan (din minutul 61)

Voluntari – Gaz Metan Mediaș 2-2
Voduț (28), Marinescu (86) / Buziuc (41), I. Cristea (90+3)

Voluntari: Popadiuc (integralist), Voduț (titular, 69 de minute), G. Deac (din minutul 57)
Gaz Metan: I. Cristea (integralist), Bic (integralist), Buziuc (integralist)

Tabloul complet al prezenței jucătorilor U21 în etapa 1 din playoff-ul și playout-ul Ligii I
Portar: E. Pap (ASA Târgu-Mureș)
Fundași: Bocșan (ACS Poli), Dobrosavlevici (Concordia), S. Filip (Dinamo), Nedelcearu (Dinamo), Horj (CFR Cluj), Țîru (Viitorul)
Mijlocași: Moruțan (FC Botoșani), Juncănaru (Botoșani), Bărbuț (ACS Poli), Ștefănescu (CSM Iași), Panțîru (CSM Iași), Răsdan (Concordia), Ciobanu (Concordia), G. Deac (Voluntari), Hlistei (Pandurii), Zaina (Pandurii), Hamed (Pandurii), Bic (Gaz Metan), Screciu (CSU Craiova), P. Petre (Dinamo) Ov. Popescu (FCSB), Păun (CFR), Petra (Asa Târgu-Mureș), Jucănaru (FC Botoșani), Popadiuc (FC Voluntari), I. Cristea (Gaz Metan), Alex Ioniță II (Astra), Nedelcu (Viitorul), Vână (Viitorul), Casap (Viitorul), Dumitrescu (Viitorul)
Atacanți: Buziuc (Gaz Metan), A. Ivan (CSU Craiova), Fl.Tănase (FCSB), Markovic (CSU Craiova), Voduț (FC Voluntari), Fl. Coman (Viitorul)

Pe frf.ro veți descoperi la finele fiecărei etape radiografia evoluțiilor jucătorilor Under 21 utilizați de echipele din Liga 1.