În a doua etapă de play-off / play-out s-au înscris 16 goluri. Aproape o treime dintre acestea au fost reușite de jucători Under 21.

Tinerii au strălucit în chiar meciul-vedetă al rundei, FCSB – Universitatea Craiova 4-1. Și-au trecut numele pe lista marcatorilor, în această etapă, Oaidă (2) și Man de la FCSB, Șut de la Clinceni și Pașcanu de la Voluntari.

Au evoluat, în total, 41 de jucători Under 21: 32 dintre ei au început meciul ca titulari, iar 18 au fost integraliști.

Play-off

Astra – Botoșani 1-0
A marcat: Tamaș (64-pen.)
Astra: Dima (integralist), R. Baicu (titular, 27 de minute), Simion (din minutul 79)
Botoșani: Haruț (integralist), Chindriș (integralist), Cîmpanu (din minutul 80)

FCSB – Universitatea Craiova 4-1
Au marcat: Oaidă (23, 57), Fl. Tănase (79), Man (84) / Bărbuț (45)
FCSB: A. Vlad (integralist), Oaidă (integralist), Olaru (titular, 11 minute), Coman (titular, 82 de minute), Man (integralist), Moruțan (din minutul 82)
Craiova: Nițu (titular, 18 minute), Baiaram (integralist)

Gaz Metan – CFR Cluj 0-0
Gaz Metan: Velisar (integralist), Drăghici (titular, 77 de minute)
CFR Cluj: Costache (integralist), Fica (titular, 1 minut)

Academica Clinceni – Viitorul 2-3
Au marcat: Cebotaru (44), Șut (55) / C. Ganea (19), G. Iancu (74-pen.), Rivaldinho (78)
Clinceni: Șut (integralist), Merloi (titular, 76 de minute), R. Ion (din minutul 76)
Viitorul: Ghiță (integralist), Boboc (integralist), Ciobanu (titular, 45 de minute), Casap (din minutul 61), L. Munteanu (din minutul 70)

Politehnica Iași – Dinamo 1-0
A marcat: Andrei Cristea (85)
Poli Iași: S. Șerban (integralist), Longher (titular, 22 de minute)
Dinamo: Kilyen (titular, 45 de minute), Grigore (integralist), Mihaiu (din minutul 82)

Chindia Târgoviște – Sepsi 1-1
Au marcat: Diallo (27) / I. Fulop (47)
Chindia: A. Șerban (integralist), C. Barbu (titular, 58 de minute)
Sepsi: Carnat (integralist), Dumiter (titular, 74 de minute), Ștefănescu (din minutul 81)

Voluntari – Hermannstadt 1-1
Au marcat: Pașcanu (90) / Viera (59)
Voluntari: Pașcanu (integralist), I. Gheorghe (titular, 59 de minute), Mățan (din minutul 59)
Hermannstadt: Opruț (integralist), Cordea (titular, 55 de minute)

Portari: A. Vlad (FCSB)

Fundași: Dima (Astra), Haruț (Botoșani), Chindriș (Botoșani), Velisar (Gaz Metan), Ghiță (Viitorul), Boboc (Viitorul), S. Șerban (Politehnica Iași), Kilyen (Dinamo), Grigore (Dinamo), Pașcanu (Voluntari), Opruț (Hermannstadt)

Mijlocași: R. Baicu (Astra), Simion (Astra), Cîmpanu (Botoșani), Oaidă (FCSB), Olaru (FCSB), Man (FCSB), Moruțan (FCSB), Baiaram (Universitatea Craiova), Drăghici (Gaz Metan), Costache (CFR Cluj), Fica (CFR Cluj), Șut (Clinceni), Merloi (Clinceni), R. Ion (Clinceni), Ciobanu (Viitorul), Casap (Viitorul), Longher (Politehnica Iași), Mihaiu (Dinamo), A. Șerban (Chindia), Carnat (Sepsi), I. Gheorghe (Voluntari), Mățan (Voluntari)

Atacanți: Coman (FCSB), Nițu (Universitatea Craiova), L. Munteanu (Viitorul), C. Barbu (Chindia), Dumiter (Sepsi), Ștefănescu (Sepsi), Cordea (Hermannstadt)